Polecane leki i suplementy na: grzybica paznokci

Undofen Lakier

Grzybice paznokci to problem dosyć powszechny. W początkowej fazie objawia się ona m.in. spowolnionym wzrostem paznokcia, łuszczeniem, rozwarstwianiem i przebarwieniem płytki przechodzącym od białego, przez żółte aż po brązowe. Leczenie jest trudne i długotrwałe ze względu na koniecznośc dotarcia leku do wnętrza paznokcia, gdzie bytuje wywołujący chorobę grzyb.

Fluconazole

Preparat wykazuje działanie przeciwgrzybicze (hamuje syntezę ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzyba). Działa na Candida spp., rodzaje Microsporum, Trichophyton, Epidermophyton.

Steper krem

Steper to krem do stóp o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym. Preparat delikatnie odświeża i chłodzi stopy.

Steper lakier

Steper lakier to preparat chroniący paznokcie przed grzybicą. Zawiera składniki hamujące wzrost mikroorganizmów.

Steper sztyft

Steper sztyft to preparat chroniący płytkę paznokciową przed grzybicą. Klotrimazol i klimbazol działają przeciwgrzybiczo.

Steper aerozol do stóp i paznokci

Steper aerozol to preparat chroniący skórę stóp i paznokci przed grzybicą. Zawarte w produkcie składniki wykazują działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.

Amorolak

Amorolak to lakier do paznokci zawierający jako substancję czynną amorolfinę – lek przeciwgrzybiczy o szerokim zakresie działania. Jest stosowany u pacjentów cierpiących na grzybicę paznokci wywołanych przez dermatofity i drożdżaki.

Zelefion

Zelefion to lek stosowany w dermatologii, w grzybiczych zakażeniach skóry.

Erfin

Przeciwgrzybicze (grzybobójcze) polegające na zaburzaniu powstawania ergosterolu, podstawowego składnika błony komórkowej grzybów; lek z grupy pochodnych alliloaminy.

Trioxal

Jest to silnie działający nowoczesny lek przeciwgrzybiczy  Ma długi czas działania.

Orungal

Przeciwgrzybicze – lek z grupy pochodnych triazolu o szerokim spektrum działania; Patrz DIFLUCAN.

Mycosyst

Jest to lek przeciwgrzybiczy o szerokim zakresie działania, stosowany w leczeniu grzybic narządowych. Ma długi czas działania.

Acifungin forte

Jest to preparat złożony o miejscowym działaniu antyseptycznym. Wykazuje działanie stosunkowo słabe odkażające, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, przeciw­zapalne, przeciwwysiękowe, ściągające i keratolityczne(złuszczające zewnętrzną warstwę naskórka). Stosowany w grzybicy skóry, paznokci i łupieżu.

Travogen

Lek ma działanie przeciwgrzybicze. Jest stosowany w zakażeniach skóry wywołanych przez dermatofity (grzybice stóp, rąk, owłosionej skóry głowy, drożdżyce skóry i paznokci, łupież pstry, mieszane zakażenia grzybiczo-bakteryjne).

Terbisil Kid

Jest to lek o działaniu grzybobójczym na Candida albicans, Trichophyton spp., Epidermophyton floccosum, Microsporum canis, Aspergillus spp. i inne.