Polecane leki i suplementy na: grzybica stóp

Undofen Lakier

Grzybice paznokci to problem dosyć powszechny. W początkowej fazie objawia się ona m.in. spowolnionym wzrostem paznokcia, łuszczeniem, rozwarstwianiem i przebarwieniem płytki przechodzącym od białego, przez żółte aż po brązowe. Leczenie jest trudne i długotrwałe ze względu na koniecznośc dotarcia leku do wnętrza paznokcia, gdzie bytuje wywołujący chorobę grzyb.

Acerin Fungi

Acerin Fungi to dezodorant do stóp przeciwdziałający grzybicy i przykremu zapachowi. Jest przeznaczony również do stosowania profilaktycznego. Zawiera olejek z drzewa herbacianego, co wydłuża jego działanie. Polecany dla osób aktywnie uprawiających sport lub noszących mało przewiewne obuwie.

Krem ochronny z Witaminą A

Preparat do stosowania zewnętrznego. Działa łagodząco na podrażnienia skóry, osłaniająco, regeneruje naskórek i zmniejsza jego rogowacenie.

Canespor

Jest to lek przeciwgrzybiczy, pochodna imidazolu, stosowany w grzybiczych zakażeniach skóry.

Fluconazole

Preparat wykazuje działanie przeciwgrzybicze (hamuje syntezę ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzyba). Działa na Candida spp., rodzaje Microsporum, Trichophyton, Epidermophyton.

Steper krem

Steper to krem do stóp o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym. Preparat delikatnie odświeża i chłodzi stopy.

Steper aerozol do stóp i paznokci

Steper aerozol to preparat chroniący skórę stóp i paznokci przed grzybicą. Zawarte w produkcie składniki wykazują działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.

Flucorta

Preparat wykazuje działanie przeciwgrzybicze (hamuje syntezę ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzyba).

Zelefion

Zelefion to lek stosowany w dermatologii, w grzybiczych zakażeniach skóry.

Erfin

Przeciwgrzybicze (grzybobójcze) polegające na zaburzaniu powstawania ergosterolu, podstawowego składnika błony komórkowej grzybów; lek z grupy pochodnych alliloaminy.

Vfend tabletki

Przeciwgrzybicze – lek z grupy pochodnych triazolu o szerokim spektrum działania; patrz: DIFLUCAN.

Trioxal

Jest to silnie działający nowoczesny lek przeciwgrzybiczy  Ma długi czas działania.

Orungal

Przeciwgrzybicze – lek z grupy pochodnych triazolu o szerokim spektrum działania; Patrz DIFLUCAN.

Mycosyst

Jest to lek przeciwgrzybiczy o szerokim zakresie działania, stosowany w leczeniu grzybic narządowych. Ma długi czas działania.

Diflucan

Przeciwgrzybicze – lek z grupy pochodnych tiazolu, o szerokim spektrum działania; zaburza powstawanie ergosterolu – podstawowego składnika błony komórkowej grzybów.