Polecane leki i suplementy na: grzybice

Salicylol

Lek działa łagodnie odkażająco i przeciwzapalnie, zmiękcza i złuszcza naskórek. Jest stosowany na zmiany skórne z tendencją do nadmiernego rogowacenia, np. w łuszczycy, grzybicy skóry, w celu usunięcia zbędnych warstw naskórka.

Polfungicid płyn

Jest to preparat stosowany w grzybiczych i bakteryjno-grzybiczych zakażeniach skóry. Preparat zawiera dodatkowo kwas salicylowy, ułatwiający przechodzenie leku do głębszych warstw skóry i paznokci.

Pimafucin (krem)

Jest to lek stosowany w grzybiczych zakażeniach skóry, tkanki podskórnej i pomocniczo w grzybicy paznokci i wałów paznokciowych.

Pevaryl

Miejscowe silne przeciwgrzybicze; także przeciwbakteryjne (w stosunku do paciorkowców i gronkowców); patrz MICETAL.

Mycosolon

Jest to preparat złożony do stosowania na skórę. Dzięki połączonemu działaniu składników jest skuteczny w leczeniu grzybiczych zakażeń skóry; likwiduje grzyby chorobotwórcze i szybko zmniejsza objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk, ból i świąd.

Micetal

Jest to lek przeciwgrzybiczy, pochodna imidazolu, działający skutecznie na wiele grzybów chorobotwórczych. Stosuje się go w leczeniu grzybic powierzchownych, czyli umiejscowionych na skórze. Żel stosuje się jako środek przeciwłupieżowy.

Lakcid

Przywraca i pomaga w utrzymaniu prawidłowego składu flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.