Polecane leki i suplementy na: hemoroidy

Cyclo 3 Fort

Ze względu na siedzący tryb życia oraz brak aktywności fizycznej, coraz częstszym problemem cywilizacyjnym są hemoroidy(żylaki odbytu) oraz niewydolność żylnych kończyn dolnych. W celu zahamowania niewydolności naczyń krwionośnych zaleca się przyjmowanie produktów wzmacniających, uszczelniających ściany naczyń i poprawiających przepływ krwi w naczyniach. Preparatem o udowodnionym działaniu i statusie produktu leczniczego są kapsułki Cyclo 3 Fort.

Boiron Avenoc

Preparat w postaci czopków stosowanych w hemoroidach. Zawiera wyciąg z oczaru wirginijskiego, piwonii lekarskiej, pastwinu trójpręcikowego oraz kasztanowca zwyczajnego.

Proktosanol

Preparat homeopatyczny zawierający trzy składniki: oczar wirginijski, aloes zwyczajny i piwonię lekarską. Polecany jest w zmianach chorobowych śluzówki odbytu o różnej etiologii, szczególnie w hemoroidach.

DIH

DIH jest lekiem przeznaczonym dla osób dorosłych cierpiących na zaburzenia krążenia w kończynach dolnych oraz żylaki odbytu. Preparat jest dostępny bez recepty. Niemniej nie powinny go zażywać kobiety karmiące piersią. Kobiety w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Diosminex

Diosminex stosuje się w celu łagodzenia objawów towarzyszących żylakom odbytu oraz w zmniejszeniu bólu towarzycącego przy ciężkości nóg.

Dermovit E

Witamina E ma hamować utlenianie związków biologicznie czynnych. Uważa się, że może chronić przed powstawaniem choroby nowotworowej i opóźniać proces starzenia się.

Proktis-M (czopki)

Proktis-M to czopki zawierające kwas hialuronowy, który wspomaga proces regeneracji błony śluzowej kanału odbytu. W składzie znajdziemy: wąkrotę azjatycką(stymuluje procesy gojenia poprzez zawartość flawonoidów), ekstrakt z drzewa herbacianego(działa antybakteryjnie), kwiat nagietka(działa ściągająco, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo), aloes (hamuje proces zapalny).

Biostreptaza (Distreptaza SK-SD)

Jest to kombinacja dwóch enzymów (streptokinazy i streptodornazy), które mają zdolność rozpuszczania skrzepów krwi i martwych komórek lub ropy, co umożliwia lepszy dostęp chemioterapeutyków do ogniska zapalnego.

Proktosedon

Proktosedon to preparat zawierający składniki łagodzące objawy hemoroidów. Cynchokaina działa znieczulająco miejscowo, a hydrokortyzon przeciwzapalnie.

Avenoc czopki

Avenoc czopki to preparat stosowany wspomagająco w dolegliwościach towarzyszących żylakom odbytu (hemoroidom), takich, jak: ból, pieczenie i świąd. Zawiera piwonię lekarską o  działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym oraz pastwin trójpręcikowy łagodzący dolegliwości w obrębie guzków krwawniczych.

Avenoc maść

Avenoc maść to preparat stosowany wspomagająco w dolegliwościach towarzyszących żylakom odbytu (hemoroidom), takich jak: ból, pieczenie i świąd. Zawiera adrenalinę o działaniu miejscowym obkurczającym naczynia krwionośne oraz chlorowodorek amyleiny o działaniu znieczulającym i przeciwświądowym.

Apirectum

Apirectum to czopki doodbytnicze zawierające propolis oraz kwas hialuronowy. Łagodzi zmiany i urazy błony śluzowej okolic odbytu.

Aflavic

Aflavic to preparat wzmacniający naczynia włosowate i chroniący ściany naczyń krwionośnych. Zawiera diosminę – związek flawonowy wykazujący działanie ochronne na naczynia żylne, zmniejszający przepuszczalność ścian naczyń żylnych oraz działający przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Aflavic poprawia elastyczność i stan napięcia ścian naczyń żylnych, a także zmniejsza zastój żylny w kończynach dolnych.

Anusol

Jest to preparat w postaci maści lub żelu o miejscowym działaniu przeciwzapalnym, antyseptycznym, ściągającym i znieczulającym.

Ultraproct P

Jest to preparat złożony o działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym, znieczulającym miejscowo i łagodzącym ból, przeznaczony do leczenia stanów zapalnych odbytnicy i łagodzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu (guzkami krwawniczymi).

Aesculan maść

Miejscowe skojarzone działanie składników: przeciwzapalne, uszczelniające naczynia, przeciwobrzękowe, przeciwbólowe, przeciwświądowe, ściągające, zmniejszające miejscowe krwawienia.

Diohespan forte

Systematyczne stosowanie preparatu Diohespan wpływa na złagodzenie objawów występujących przy niewydolności kończyn dolnych, a także przy schorzeniu, jakim są żylaki odbytu. Dzięki zawartości substancji czynnej – diosminy oraz substancji pomocniczych Diohespan przynosi ulgę zmęczonym nogom a także zmniejsza uczucie dyskomfortu związanego z występowaniem objawów pojawiających się przy schorzeniu dotyczącym żylaków odbytu.

Duphalac

Łagodnie przeczyszczające, nasila ruchy robaczkowe jelit, normalizuje florę bakteryjną jelit, obniża poziom amoniaku we krwi.

Distreptaza

Rozpuszczające i upłynniające (trawiące) skrzepy krwi, martwe tkanki oraz ropę (działanie fibrynolityczne i proteolityczne).