Polecane leki i suplementy na: hiperkalcemia

Miacalcic

Kalcytonina jest jednym z głównych czynników regulujących uwapnienie kości. Powoduje zahamowanie ucieczki wapnia z kości, zwiększone wydalanie wapnia i fosforu z moczem, zmniejsza dolegliwości bólowe występujące w chorobach kości związanych z odwapnieniem.

Pamifos

Pamifos to preparat zawierający jako substancję czynną kwas pamidronowy, lek należący do grupy bisfosfonianów. Kwas pamidronowy powoduje zmniejszenie stężenia wapnia we krwi.

Sindronat

Lek obniża stężenie wapnia w surowicy krwi w przypadku podwyższonego jego stężenia (ma właściwości spowalniania procesu resorpcji kości).

Bonefos

Lek zawierający substancję czynną – klodronian disodowy, należący do grupy bisfosfonianów. Zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej, redukuje poziom wapnia we krwi u pacjentów z hiperkalcemią, łagodzi dolegliwości bólowe przy przerzutach do kośćca.

Calcihexal

Kalcytonina jest hormonem produkowanym przez komórki tarczycy, regulującym poziom wapnia w organizmie. Hamuje uwalnianie jonów wapnia z kości, zmniejsza stężenie wapnia we krwi oraz zwiększa wydalanie wapnia, fosforanów, magnezu, potasu i sodu z moczem. Działa również przeciwbólowo w bólach kostnych.

Resorpate

Lek zmniejsza proces resorpcji kości i hamuje wytwarzanie się osteoklastów.

Solu-Medrol

Substancją czynną leku Solu – Medrol jest metyloprednizolon, będący silnym i długodziałającym glikokortykosteroidem. Wykazuje działanie przeciwzapalne i modulujące na układ odpornościowy.

Didronel tabletki

Hamuje resorpcję kości (spowalnia wchłanianie składników mineralnych kości, prowadzące do jej wymiany lub zaniku). W osteoporozie dochodzi do wzmożonej resorpcji i stopniowej utraty masy kostnej; jest to przyczyną osłabienia kości, a co za tym idzie – ich nadmiernej łamliwości; szczególnie zagrożone są kości narażone na długotrwałe lub powtarzalne przeciążenia – np. szyjka kości udowej, trzony […]

Mimpara tabletki

Obniżające stężenie wapnia na drodze zmniejszenia stężenia parathormonu (PTH) – hormonu przytarczyc.

Calcitonin

Hormon biorący udział w regulacji gospodarki wapniowej, wytwarzany przez komórki C zlokalizowane w tarczycy – m.in. hamuje odwapnienie (uwalnianie wapnia z kości), nasila wydalanie wapnia i fosforu z moczem obniżając stężenie wapnia we krwi; działa przeciwbólowo w schorzeniach kości przebiegających z ich odwapnieniem.