Polecane leki i suplementy na: infekcje bakteryjne

Pulmobon

Suplement diety Pulmobon to preparat ziołowy uzupełniający codzienną dietę w składniki ułatwiające zarówno prawidłowe odksztuszanie zalegającej wydzieliny jak i utrzymywanie poprawnego funkcjonowania układu oddechowego.

Dalacin C

Jest to antybiotyk z grupy linkosamidów o względnie wąskim zakresie działania przeciwbakteryjnego.

Ampicillin

Półsyntetyczna penicylina z grupy aminopenicylin o szerokim zakresie działania bakteriobójczego, przeznaczona do podawania doustnego i pozajelitowego.

Amoclan

Preparat zawiera amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina jest antybiotykiem z grupy penicylin, używanym do leczenia różnych infekcji spowodowanych zarówno bakteriami gram-dodatnimi, jak i gram-ujemnymi; jako lek znajdujący się na liście najważniejszych substancji potrzebnych do świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej według WHO, amoksycylina hamuje syntezę ścian komórkowych bakterii, przez co prowadzi do ich uszkodzenia. Ponieważ amoksycylina jest […]

Sulfacetamidum

Lek do stosowania miejscowego do oczu, zawierający sulfonamid - sulfacetamid o działaniu przeciwbakteryjnym. Stosowany w bakteryjnych zakażeniach spojówek, powiek i rogówki.

Sterovag

Lek stosowany w stanach zapalnych pochwy i sromu, nadżerkach szyjki macicy, zakażeniach grzybiczych oraz rzęsistkowicy.

Alliofil tabletki

Preparat roślinny o skojarzonym działaniu składników: bakteriostatycznym w obrębie górnych dróg oddechowych i przewodu pokarmowego na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne oraz na drożdżaki, moczopędnym oraz nieznacznie obniżającym ciśnienie tętnicze krwi (bez wpływu na czynność serca) i przeciwmiażdżycowym. Substancja czynna zawarta w czosnku toallina, która w organizmie ulega przekształceniu wallicyny. Hamuje ona wytwarzanie cholesterolu (zarówno całkowitego, […]