Polecane leki i suplementy na: jelito

Endiex

Endiex to lek przeciwbiegunkowy, zwalczający większość bakterii wywołujących ostre biegunki zakaźne. Jest stosowany w ostrej biegunce bakteryjnej.

Colon C

Colon C to preparat przeznaczony dla pacjentów mających problem z zaparciami. Błonnik z babki płesznik pęcznieje w przewodzie pokarmowym, przyspieszając perystaltykę jelit i ułatwiając wypróżnianie.

Ircolon

Lek zawierający substancję czynną – trimebutynę, będącą agonistą receptorów enkefalinowych w ścianie jelit. Pobudza hipokinetyczną mięśniówkę jelita, zaś zmniejsza kurczliwość hiperkinetycznej mięśniówki jelit.

Lacidofil

Jest to proszek zawierający liofilizowane bakterie kwasu mlekowego, przywracając i utrzymując prawidłowy skład flory bakteryjnej jelit. Stosowany jest w antybiotykoterapii, w biegunkach, w zaparciach.

Rotarix

Rotarix to szczepionka wirusowa, zawierająca żywy, atenuowany rotawirus ludzki. Pomaga ona chronić dziecko przed zapaleniem żołądka i jelit wywołanym przez zakażenie wirusem. 

Trilac

Przywraca i pomaga w utrzymaniu prawidłowego składu flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Tribux

Lek ma działanie normalizujące zaburzoną motorykę przewodu pokarmowego.

Salotannal

Skojarzone działanie składników: przeciwzapalne, odkażające, ściągające, przeciwbiegunkowe.Skojarzone działanie składników: przeciwzapalne, odkażające, ściągające, przeciwbiegunkowe. Preparat może być stosowany pomocniczo w objawowym leczeniu biegunek o niewielkim nasileniu oraz nieżytu.

Reasec

Skojarzone działanie składników: przeciwbiegunkowe - hamujące ruchy robaczkowe (perystaltykę) jelit. Jest stosowany w leczeniu objawowym ostrych i przewlekłych biegunek różnego pochodzenia, z wyjątkiem ostrych biegunek bakteryjnych i wirusowych. Może być stosowany w łagodnych postaciach wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Nifuroksazyd

Lek o działaniu przeciwbakteryjnym, skuteczny wobec wielu bakterii wywołujących zakażenia jelitowe. Ponieważ po podaniu doustnym praktycznie nie wchłania się, działa jedynie miejscowo, w świetle przewodu pokarmowego.

Meteospasmyl

Alweryna wykazuje działanie rozkurczające mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, moczowych oraz mięśnia macicy. Simetikon działa przeciwwzdęciowo i ułatwia usuwanie gazów z przewodu pokarmowego. Lek jest stosowany w leczeniu stanów skurczowych przewodu pokarmowego, szczególnie jeśli występują łącznie ze wzdęciami, a ponadto w zespole jelita drażliwego i uchyłkowatości jelita grubego.

Laremid

Preparat hamuje perystaltykę jelit, stosowany w leczeniu ostrych i przewlekłych biegunek. Patrz również: Imodium.

Lakcid

Przywraca i pomaga w utrzymaniu prawidłowego składu flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Jucolon

Pochodna kwasu salicylowego o miejscowym działaniu przeciwzapalnym. Dzięki nierozpuszczalnej w soku żołądkowym otoczce, mesalazyna uwalniana jest dopiero w jelicie cienkim i okrężnicy. Mechanizm działania leku wiąże się prawdopodobnie z hamowaniem biosyntezy prostaglandyny E2 i I2, tromboksanu A2, leukotrienu B4 i C4 w błonie śluzowej jelita oraz z hamowaniem reakcji utleniania. Mesalazyna w niewielkim stopniu jest […]