Polecane leki i suplementy na: kandydoza

Fluconazole

Preparat wykazuje działanie przeciwgrzybicze (hamuje syntezę ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzyba). Działa na Candida spp., rodzaje Microsporum, Trichophyton, Epidermophyton.

Flucorta

Preparat wykazuje działanie przeciwgrzybicze (hamuje syntezę ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzyba).

Ecalta

Lek przeciwgrzybiczy zawierający substancję czynną – anidulafunginę. Działa grzybobójczo na drożdżaki Candida a także wykazuje aktywność w stosunku do obszarów aktywnego wzrostu komórek grzybni u Aspergillus fumigatis.

Ancotil

Jest to lek przeciwgrzybiczy skuteczny w leczeniu narządowych zakażeń grzybiczych.

Vfend tabletki

Przeciwgrzybicze – lek z grupy pochodnych triazolu o szerokim spektrum działania; patrz: DIFLUCAN.

Trioxal

Jest to silnie działający nowoczesny lek przeciwgrzybiczy  Ma długi czas działania.

Orungal

Przeciwgrzybicze – lek z grupy pochodnych triazolu o szerokim spektrum działania; Patrz DIFLUCAN.

Mycosyst

Jest to lek przeciwgrzybiczy o szerokim zakresie działania, stosowany w leczeniu grzybic narządowych. Ma długi czas działania.

Diflucan

Przeciwgrzybicze – lek z grupy pochodnych tiazolu, o szerokim spektrum działania; zaburza powstawanie ergosterolu – podstawowego składnika błony komórkowej grzybów.

Gyno-Travogen

Lek ma działanie przeciwgrzybicze, wykazuje również skuteczność w zakażeniach niektórymi bakteriami. Jest stosowany w leczeniu grzybicy pochwy.

Pimafucin (krem)

Jest to lek stosowany w grzybiczych zakażeniach skóry, tkanki podskórnej i pomocniczo w grzybicy paznokci i wałów paznokciowych.

Nystatyna (granulat drażetki)

Lek przeciwgrzybiczy stosowany w leczeniu grzybic przewodu pokarmowego oraz w celu zapobiegania wtórnym zakażeniom grzybiczym podczas długotrwałej terapii antybiotykami o szerokim zakresie działania bakteriobójczego. Nystatyna po podaniu doustnym nie wchłania się i działa wyłącznie miejscowo w przewodzie pokarmowym.

Micetal

Jest to lek przeciwgrzybiczy, pochodna imidazolu, działający skutecznie na wiele grzybów chorobotwórczych. Stosuje się go w leczeniu grzybic powierzchownych, czyli umiejscowionych na skórze. Żel stosuje się jako środek przeciwłupieżowy.