Polecane leki i suplementy na: kaszel suchy

Noverban

Syrop z kwiatów dziewanny. Stosowany w leczeniu kaszlu suchego i mokrego.

DexaPini

Syrop o działaniu przeciwkaszlowym zalecany w suchym, męczącym kaszlu. Główną substancją czynną jest dekstrometorfan.

Syrop islandzki

Preparaty z porostu islandzkiego są bezpieczne u dzieci, kobiet w ciąży, karmiących oraz osób starszych. Produkty o tym składzie łagodzą ból gardła i suchy kaszel przez swoje właściwości powlekające i kojące. Są stosowane zarówno w postaci syropów jaki ta tabletek do ssania.

Mucotussin

Lek na kaszel suchy do stosowania u dzieci powyżej 12 roku życia. Substancją czynną jest bromowodorek dekstrometorfanu.

DexaPico

DexaPico to preparat zawierający jako substancję czynną bromowodorek dektrometorfanu oraz wyciąg z kwiatostanów lipy. Dektrometorfan hamuje ośrodek kaszlu w ośrodkowym układzie nerwowym, dzięki czemu ma działanie przeciwkaszlowe.

Althan

Althan to syrop zawierający wyciąg z korzenia prawoślazu. Stosowany jest w przypadku podrażnienia śluzówki jamy ustnej i gardła oraz związanego z tym kaszlu.

Actifed

Lek o skojarzonym działaniu składników, łagodzący objawy przeziębienia. Powoduje zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa, wy­cieku z nosa, zmniejsza przekrwienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych, hamuje odruch kaszlu.

Drosetux

Drosetux to lek homeopatyczny stosowany w leczeniu suchego i uporczywego kaszlu.  

Stodal syrop

Stodal to syrop będący homeopatycznym produktem leczniczym stosowanym w leczeniu kaszlu różnego pochodzenia, towarzyszącemu infekcjom górnych dróg oddechowych.