Polecane leki i suplementy na: kolka nerkowa

Bellapan

Powo­duje zmniejszenie napięcia nerwu błędnego i zmniejszenie wydzielania śluzu w drogach oddechowych.

Panadol Femina Vegantalgin H

Panadol Femina to lek przeciwbólowy i rozkurczający, zawierający paracetamol i butylobromek hioscyny. Mechanizm działania paracetamolu nie został jeszcze dokładnie poznany.

Biospasmil czopki

Skojarzone działanie składników: rozkurczowe, zmniejszające napięcie mięśni gładkich, zwłaszcza przewodu pokarmowego.

Buscopan

Rozkurczowe; spowalniające ruchy robaczkowe (perystaltykę) jelit, hamujące wydzielanie śliny i soku żołądkowego.

Pyralginum czopki

Metamizol działa silnie przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz słabo rozkurczająco na mięśnie gładkie.

Tolargin

Skojarzone działanie składników - rozkurczowe, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Spasticol

Preparat złożony działa rozkurczająco na mięśnie gładkie, zmniejsza wydzielanie soków trawiennych, zwalnia perystaltykę jelit, znosi bolesne skurcze przewodu pokarmowego. Wskazaniem do stosowania leku są stany skurczowe w obrębie jamy brzusznej, kolka nerkowa i żółciowa.

Spasmophen

Preparat wpływa na czynność i wydzielanie przewodu pokarmowego. Działa rozkurczowo, zmniejsza wydzielanie gruczołów błon śluzowych, w tym soku żołądkowego, zmniejsza napięcie i czynność jelit.

Spasmolina

Lek o działaniu rozkurczającym mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, moczowych oraz mięśnia macicy. Stosowany w leczeniu stanów skurczowych przewodu pokarmowego i dróg moczowych. Ponadto w zespole jelita drażliwego, uchyłkowatości jelita grubego, bolesnym miesiączkowaniu.

Metindol tabletki Metindol-Retard

Bardzo silne przeciwzapalne; silne przeciwbólowe; słabsze przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) niesteroidowych leków przeciwzapalnych (także: patrz DZIAŁANIE w HELPIN).

Papaverinum hydrochloricum

Obniżające napięcie mięśni gładkich, rozszerzające naczynia krwionośne – lek z grupy alkaloidów otrzymywanych z opium (praktycznie nie wykazuje działania na ośrodkowy układ nerwowy).

No-Spa tabletki

Lek o szybkim działaniu spazmolitycznym na mięśnie gładkie. Zmniejsza napięcie komórek mięśni gładkich przewodu pokarmowego i układu moczowego, hamując ich skurcze.

Galospa

Lek rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowego oraz macicy. Jest stosowany w leczeniu kolki w kamicy wątrobowej lub nerkowej, skurczu dróg żółciowych, stanów skurczowych przewodu pokarmowego, bolesnego miesiączkowania, w poronieniu zagrażającym.