Polecane leki i suplementy na: krążenie

Ginkgofol

Preparat ma usprawniać krążenie tętnicze i żylne, jak również zwiększać przyswajanie tlenu i glukozy przez komórki nerwowe i w ten sposób poprawiać ich metabolizm.

Detramax

Detramax to preparat zawierający składniki wspomagające mikrokrążenie żylne i zmniejszające uczucie zmęczonych nóg. Preparat zawiera flawonoidy – diosminę i hesperydynę.

Bilomag

Bilomag zawiera ekstrakt z liści Ginkgo biloba. Korzystnie wpływa on na krążenie w obrębie kończyn.

Indapamide SR

Indapamid, lek moczopędny o działaniu hipotensyjnym przez bezpośredni wpływ na naczynia krwionośne, a w mniejszym stopniu diuretyczny.

Agapurin

Poprawia ukrwienie i utlenowanie tkanek; zmniejsza zdolność krwinek czerwonych do zlepiania się (działanie antyagregacyjne) i poprawia ich elastyczność (przez co krew łatwiej przepływa przez drobne naczynia o małej średnicy); działa przeciwzakrzepowo, ogranicza procesy zapalne w obrębie naczyń; ponadto zwiększa żywotność plemników – lek z grupy ksantyn.

Troxerutin kapsułki

Usprawniające mikrokrążenie krwi w drobnych naczyniach (uszczelniają­ce, przeciwobrzękowe, zmniejszające prze­puszczalność oraz poprawiające napięcie i elastyczność ścian naczyń włosowatych; przeciwdziałające zlepianiu się płytek krwi, zwiększające plastyczność krwinek czerwo­nych); przeciwobrzękowe i przeciwwysiękowe, przeciwświądowe, przeciwdziałające skurczom mięśni nóg- pochodna rutyny, lek z grupy bioflawonoidów.