Polecane leki i suplementy na: krem

Altix

Preparat o działaniu przeciwzapalnym, ściągającym, odkażającym i łagodzącym dolegliwości bólowe. Stosowany na stłuczenia, obrzęki pourazowe, oparzenia I stopnia.

Fusacid

Lek w postaci maści lub kremu o działaniu przeciwbakteryjnym, stosowany w zakażeniach skóry wywołanych przez bakterie wrażliwe na działanie kwasu fusydowego

Bedicort G

Skojarzone działanie składników - miejscowe przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwobrzękowe, przeciwbakteryjne.

Mecortolon N

Krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących, a maść suchych i łuszczących się.

Lorinden N

Jest to preparat złożony do stosowania na skórę, zawierający antybiotyk przeciwbak­teryjny i silnie działający przeciwzapalnie kortykosteroid. Znajduje zastosowanie w leczeniu różnych stanów zapalnych skóry, zwłaszcza niepoddających się leczeniu słabszymi kortykosteroidami lub wtórnie zakażonych przez bakterie.

Lorinden C

Skojarzone działanie: miejscowe, umiarkowanie silne, przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwobrzękowe, przeciwuczuleniowe (flumetasone), przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze (kliochinol).

Emla

Jest to krem o działaniu miejscowo znieczulającym. Jest stosowany zwłaszcza u dzieci przed bolesnymi zabiegami diagnostycznymi i leczniczymi (wkłucia do żyły, nakłucie lędźwiowe, niewielkie zabiegi chirurgiczne, szczepienia ochronne).