Polecane leki i suplementy na: krople oczne

ABAK i COMOD – leki do oczu z górnej półki

Rynek kropli do oczu prężnie się rozwija. Ich różnorodność przyprawia wręcz o zawrót głowy! Kto czytał poprzedni artykuł, znalazł już pewnie „swój typ”. Dzisiaj trochę więcej o kropelkach, których mechanizm działania kojarzy się z filmami science-fiction…

Starazolin Hydrobalance

Starazolin Hydrobalance to krople, które długotrwale nawilżają oczy, chronią przed nadmierną suchością i łagodzą podrażnienia. Są polecane dla osób stosujących soczewki kontaktowe, spędzających dużo czasu przed telewizorem bądź komputerem oraz narażonych na drażniące czynniki środowiskowe.

Oflodinex

Należy do chemioterapeutyków z grupy fluorochinolonów w postaci maści i kropli do oczu.

Taflotan

Lek w postaci kropli ocznych zawierający substancję czynną – tafluprost. Należy do preparatów przeciwjaskrowych, zwężających źrenicę. Jest analogiem prostaglandyny F2, silnym selektywnym agonistą receptora prostaglandynowego FP.

Olopatadine Zentiva

Krople do oczu zawierające substancję czynną – olopatadynę. Lek antyalergiczny, antyhistaminowy. Zapobiega tworzeniu się cytokin przez komórki nabłonka spojówki, co uniemożliwia powstawanie stanu zapalnego i reakcję alergiczną.

Bimakolan

Lek Bimakolan zawiera substancję czynną – bimatoprost – będącą syntetycznym prostamidem. Obniża podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zwiększenie odpływu cieczy wodnistej z oka.

Akistan

Akistan zawiera latanoprost – lek należący do grupy analogów prostaglandyn. Zwiększa przepływ płynu z wnętrza gałki ocznej do krwi. Akistan stosuje się w leczeniu jaskry z otwartym kątem oraz nadciśnienia ocznego.

Arulatan

Arulatan zawiera jako substancję czynną latanoprost – analog prostaglandyny. Latanoprost aktywuje receptor prostaglandynowy.

Carteol LP

Karteolol powoduje zmniejszenie produkcji cieczy wodnistej oka, powoduje obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Normoglaucon

Jest to preparat złożony stosowany w okulistyce. Zawiera dwa leki zmniejszające ciśnienie śródoczne w różnym mechanizmie działania. Jest stosowany w leczeniu jaskry z otwartym i zamkniętym kątem przesączania w stanach, w których nie udało się osiągnąć poprawy, stosując każdy z leków pojedynczo.

Lacrimal

Jest to środek nawilżający, działający jako tzw. sztuczne łzy w wysuszeniu spojówek oraz diagnostyce okulistycznej.

Flarex

Preparat w postaci kropli do oczu o silnym działaniu przeciwzapalnym.  Miejscowe przeciwobrzękowe – lek z grupy glikokortykosteroidów.

Dexamytrex

Dexamytrex to preparat złożony do stosowania w bakteryjnych zakażeniach różnych struktur oka. Zawiera antybiotyk przeciwbakteryjny i bardzo silnie działający przeciwzapalnie kortykosteroid. Antybiotyk działa przyczynowo, eliminując bakterie chorobotwórcze, a deksameta­zon szybko łagodzi objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk, ból i świąd.