Polecane leki i suplementy na: krwawienie

Apifer

Apifer jest źródłem witamin oraz składników mineralnych wpływających korzystnie na funkcjonowanie organizmu matki oraz rozwój organizmu jej dziecka. Zapobiega anemii, dzięki obecności żelaza niezbędnego do wiązania hemoglobiny.

Vitacon tabletki

Niezbędny składnik dla wytwarzania cerów krzepnięcia krwi (m.in. protrombiny) w wątrobie – naturalna witamina K.

Exacyl

Lek hamuje rozpuszczanie skrzeplin powstających w miejscu krwawienia. Stosowany w poporodowych krwawieniach z dróg rodnych, krwawieniach po zabiegach laryngologicznych, ginekologicznych (profilaktycznie i leczniczo) i innych połączonych z dużymi krwawieniami. Ponadto w poronieniach, nadmiernych krwawieniach miesiącz­kowych, krwawieniach w chorobach nowotworowych, kamicy nerkowej, gruczolaku gruczołu krokowego.

Cyclonamine

Etamsylat ma działać na ścianę naczyń krwionośnych, powodując ich uszczelnienie, zmniejszenie łamliwości i przepuszczalności, a przez to skracać czas krwawienia. Może być stosowany pomocniczo w plamicach różnego pochodzenia, zaburzeniach krążenia żylnego, chorobach przebiegających ze zwiększoną przepuszczalnością i łamliwością naczyń, nadmiernych krwawieniach pourazowych i przedłużającym się krwawieniu miesiączkowym.