Polecane leki i suplementy na: krzepliwość krwi

Anacard protect

Tabletki dojelitowe zawierające kwas acetylosalicylowy. Lek jest przeznaczony do długotrwałego stosowaniu u osób po i z ryzykiem zawału oraz chorobami sercowo-naczyniowymi.

Heparizen

Heparyna jest lekiem o działaniu przeciwzakrzepowym. Stosowana na skórę wykazuje również miejscowe działanie przeciwzapalne.

Warfin

Warfin to preparat zawierający jako substancję czynną warfarynę, lek z grupy antagonistów witaminy K. Warfaryna działa przez hamowanie powstawania czynników krzepnięcia II, VII, IX i X.

Nplate

Lek zawierający substancję czynną – romiplostym. Lek przeciwkrwotoczny, hemostatyczny.

Revolade

Lek zawierający substancję czynną – eltrombopag. Działa przeciwkrwotocznie. To niebiałkowy antagonista receptora trombopoetyny.

Aspifox

Aspifox zawiera jako substancję czynną kwas acetylosalicylowy –  niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) działający przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Aronomag

Aronomag jest preparatem zawierającym magnez w postaci soli organicznej. Niedobór magnezu może objawiać się zwiększonym napięciem mięśni, kurczami łydek, szybko pojawiającym się wyczerpaniem fizycznym i psychicznym.

Iclopid

Lek o działaniu antyagregacyjnym stosowany w zakrzepach naczyń obwodowych, w profilaktyce udaru mózgu, zawału serca w pro­filaktyce retinopatii cukrzycowej, w hemodializie.

Vessel Due F

Jest to lek hamujący tworzenie zakrzepów w naczyniach krwionośnych i zmniejszający stężenie lipidów (tłuszczów) we krwi.

Vitacon tabletki

Niezbędny składnik dla wytwarzania cerów krzepnięcia krwi (m.in. protrombiny) w wątrobie – naturalna witamina K.

Exacyl

Lek hamuje rozpuszczanie skrzeplin powstających w miejscu krwawienia. Stosowany w poporodowych krwawieniach z dróg rodnych, krwawieniach po zabiegach laryngologicznych, ginekologicznych (profilaktycznie i leczniczo) i innych połączonych z dużymi krwawieniami. Ponadto w poronieniach, nadmiernych krwawieniach miesiącz­kowych, krwawieniach w chorobach nowotworowych, kamicy nerkowej, gruczolaku gruczołu krokowego.

Venitan

Żel ma działanie długotrwałe miejscowe przeciwzakrzepowe (hamujące proces krzepnięcia krwi); przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, poprawia­jące ukrwienie tkanek. Heparyna stosowana miejscowo przyspiesza wchłanianie się krwia­ków, zapobiega tworzeniu się powierzchownych zakrzepów i ułatwia rozpuszczanie już istnieją­cych. Lek z grupy mukopolisacharydów.

Ticlopid tabletki

Hamuje zlepianie się (agregację) płytek krwi, zmniejszając jej krzepliwość; zapobiega tworzeniu się zakrzepów tętniczych.

Ticlo tabletki

Hamuje zlepianie się (agregację) płytek krwi, zmniejszając jej krzepliwość; zapobiega tworzeniu się zakrzepów tętniczych.

Ticlid tabletki

Hamuje zlepianie się (agregację) płytek krwi, zmniejszając jej krzepliwość; zapobiega tworzeniu się zakrzepów tętniczych.

Acenocumarol WZF

Preparat zawiera acenokumarol - antagonistę witaminy K o działaniu rozrzedzającym krew. Podobnie, jak w przypadku ibuprofenu, aspiryny czy warfaryny, wskazaniami do stosowania acenokumarolu są dolegliwości takie jak udar mózgu czy zawał niedokrwienny serca.

Acenocumarol

Doustny lek przeciwzakrzepowy, znoszący fizjologiczne działanie witaminy K (phytomenadione).

Clexane

Preparat jest pochodną heparyny. Lek zmniejsza krzepliwość krwi. Roztwór do wstrzykiwań podskórnych (lub do układu dializacyjnego): ampułkostrzykawki po 0,2 ml (20 mg; 10 szt.).

Polocard

Acetylowana pochodna kwasu salicylowego - substancja z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, hamująca cyklooksygenazę typu I-szego oraz - w mniejszym stopniu - II-giego. W małych dawkach zapobiega agregacji płytek krwi, w większych zaś wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Heparinum

Krem zawierający naturalnie występującą w zwierzęcej wątrobie heparynę, która jest aktywatorem enzymu antytrombiny oraz inhibitorem hialuronidazy. Ma działanie antyagregacyjne - rozrzedza krew, działa przeciwzakrzepowo, stosowana miejscowo niweluje krwiaki, żylaki i obrzęki spowodowane zatkaniem naczyń krwionośnych skrzeplinami.