Polecane leki i suplementy na: krztusiec

Thiocodin (tabletki)

Jest to preparat złożony zawierający kodeinę - lek przeciwkaszlowy, hamujący odruch kaszlu, i sulfogwajakol - lek wykrztuśny, zmieniający suchy kaszel w korzystniejszą postać z odkrztuszaniem zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny.

Rolicyn

Jest to antybiotyk makrolidowy o działaniu zbliżonym do erytromycyny. Jego zaletami są: stosunkowo długie działanie (stosowany tylko 2 razy na dobę), dobre przenikanie do zakażonych tkanek i niewielka liczba działań niepożądanych.

Renicin

Przeciwbakteryjne – antybiotyk z grupy makrolidów II generacji o wydłużonym czasie działania i zakresie działania zbliżonym do erytromycyny (erythromycin).

Zyvoxid

Chemioterapeutyk z grupy oksazolidynonów o szerokim zakresie działania bakteriobójczego, stosowany w leczeniu zapalenia płuc, skóry i tkanek miękkich.

Infanrix IPV+Hib

Jest to skojarzona szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa oraz przeciw poliomyelitis i zakażeniom wywołanym przez Haemophilus influenzae typu b. Stosowana jest do czynnego uodporniania dzieci od 2 m.ż.

Hexavac zawiesina

Szczepionka sześcioskładnikowa dla dzieci, uodparnia na zakażenia wywołane wirus WZW B i H. influenzae typu B, błonicę, tężec, krztusiec, poliomyelitis.

DTaP-IPV zawiesina

Złożona szczepionka uodparniająca przeciwko błonicy (D), tężcowi (T), krztuścowi (P) i polio (poliomyelitis, chorobie Heinego-Medina).