Polecane leki i suplementy na: krzywica

Tran Hasco

Tran stanowi jeden z najstarszych i najszerzej stosowanych preparatów leczniczych. Początkowo niepoddany obróbce i badaniom, dostępny tylko w postaci płynnej. Obecnie w formie standaryzowanej i kontrolowanej jakości, w wygodnych do przyjmowania kapsułkach. Tran jest niezawodnym i uniwersalnym produktem na poprawę ogólnej odporności organizmu i uzupełnienie niedoborów witaminowych.

Sanosvit Calcium

Syrop o smaku bananowym zawierający sole wapnia. Stosowany w niedoborze wapnia i schorzeniach z tym związanych.

Vigantol

Cholekalcyferol - jedna spośród witamin z grupy D. Jest sekosteroidem, metabolizowanym w wątrobie do kalcyfediolu i kalcytriolu; stosowany w przypadku hipowitaminozy D, osteoporozy, zaburzeń rozwoju kości i stanów złego wchłaniania w wyniku przewlekłych schorzeń jelit.

Devikap

Devikap jest lekiem opartym na substancji aktywnej jaką jest cholekalcyferol, czyli po prostu witamina D3. W związku z tym jest stosowany przy niedoborze tejże witaminy w organizmie oraz przy schorzeniach związanych z niedoborem wapnia. Witamina D3 ma duże znaczenie dla prawidłowej budowy kości. Pomaga także regenerować mięśnie i neurony a pośrednio ma działanie przeciwbakteryjne.

Devisol-25

Lek jest metabolitem witaminy D3, regulującym gospodarkę soli wapnia i fosforu w organizmie. Wzmaga wchłanianie wapnia i fosforanów z przewodu pokarmowego.

Calcium C

Wapń jest niezbędnym składnikiem protoplazmy komórkowej, regulującym przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, czynność mięśni, prawidłowy rozwój układu kostnego, procesy krzepnięcia krwi oraz przepuszczalność błon komórkowych naczyń. Witamina C zawar­ta w preparacie wspomaga procesy obronne organizmu i działa uszczelniająco na śródbłonki naczyń. Niedobór tej witaminy upośle­dza procesy mineralizacji kości i nasila procesy resorpcji prowadząc do osteopenii.

Calperos

Wapń jest niezbędnym składnikiem protoplazmy komórkowej, regulującym przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, czynność mięśni, prawidłowy rozwój układu kostnego, procesy krzepnięcia krwi oraz przepuszczalność błon komórkowych naczyń.

Kalcytriol

Lek jest metabolitem witaminy D3, regulującym gospodarkę soli wapnia i fosforu w organizmie. Wzmaga wchłanianie wapnia i fos­foranów z przewodu pokarmowego.

Alfakalcydol

Jest analogiem witaminy D. Zwiększa wchłanianie wapna i fosforanów z przewodu pokarmowego oraz stężenie wapnia we krwi.

Alfadiol

Wzmaga wchłanianie jelitowe Ca(wapnia) i P(fosforu), zwiększa stężenie jonów wapniowych i fosforanowych w osoczu.