Polecane leki i suplementy na: kurcze mięśniowe

Magsolvit B6

Magsolvit B6 to syrop o smaku truskawkowym. Zalecany jest w zapobieganiu i uzupełnianiu niedoborów magnezu i witaminy B6, zwłaszcza u dzieci.

Neomag Skurcz

Suplement diety który można stosować przy dokuczliwych skurczach mięśni, szczególnie po dużym wysiłku fizycznym. Wskazaniem do stosowania będą również niedobory tych pierwiastków w organizmie. Witamina B6 wspomaga wchłanianie minerałów.

Filomag B6

Jest to połączenie magnezu z witaminą B6, która dodatkowo zwiększa przyswajalność magnezu.

Ergotaminum tartaricum

Lek silnie kurczy naczynia obwodowe i mięsień maciczny. Jest stosowany w leczeniu migreny oraz w niektórych stanach w położnictwie.

Chela-Mag B6 Forte Shot

Chela-Mag B6 Forte Shot to preparat zawierający wysoką dawkę magnezu w postaci chelatu aminokwasowego Albion oraz witaminę B6. Magnez wpływa pozytywnie na funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego.

Blumag Skurcz Jedyny

Blumag Skurcz Jedyny Duo to połączenie magnezu, potasu i witaminy B6. Preparat przeznaczony jest zwłaszcza dla osób z tendencją do skurczy mięśni (np. drganie powiek, skurcze mięśni nóg). 

Asparaginian Extra

Asparaginian Extra to preparat dla osób o zwiększonym zapotrzebowaniu na magnez i potas.  Magnez wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni, w tym mięśnia sercowego oraz wspiera prawidłowe działanie układu nerwowego, czym przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Aronomag

Aronomag jest preparatem zawierającym magnez w postaci soli organicznej. Niedobór magnezu może objawiać się zwiększonym napięciem mięśni, kurczami łydek, szybko pojawiającym się wyczerpaniem fizycznym i psychicznym.

Capsigel n emulsja

Skojarzone działanie składników: miejscowe przeciwbólowe, rozgrzewające, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe.

Tantum 5% żel

Przeciwbólowe, przeciwzapalne, miejscowo znieczulające, zmniejszające napięcie mięśni.

Polmesilat

Jest to lek działający rozluźniająco na mięśnie i hamujący ruchy mimowolne (drżenia, ruchy skręcające kończyn i tułowia). Jest stosowany w kurczach mięśni, kręczu szyi, nerwobólach różnego pochodzenia oraz w zespołach parkinsonowskich, np. pozapalnych czy polekowych.

Pelethrocin tabletki

Dzięki obecności diosminy - związku flawonowego, zbudowanego z cząsteczki diosmetyny i dwucukru - preparat wykazuje działanie ochronne, wzmacniające naczynia krwionośne, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Wskazaniami do jego stosowania są: niewydolność krążenia żylnego oraz dolegliwości spowodowane odleżynami.