Polecane leki i suplementy na: kwas foliowy

Feminovit + DHA

Suplement diety Feminovit + DHA to preparat wyprodukowany z myślą o kobietach planujących posiadanie potomstwa jak i tych będących w ciąży oraz tych znajdujących się w okresie obejmującym proces karmienia piersią.

Centrum Materna

Jest to wielowitaminowy preparat z biopierwiastkami, uzupełniający niedobory witamin oraz makro- i mikroelementów w okresie ciąży.

Pregnaplus

Pregnaplus to preparat zawierający witaminy i minerały takie jak: kwas foliowy, żelazo, cynk i jod. Polecany jest szczególnie dla kobiet planujących ciążę, w ciąży oraz karmiących piersią.

Calciumfolinat Ebewe

Kwas folinowy należ do grupy witamin B, odgrywa istotną rolę w tkankach, w których zachodzą liczne podziały komórkowe (układ krwiotwórczy, tkanki płodu), jest związkiem niezbędnym do prawidłowej czynności szpiku i mielinizacji włókien nerwowych.

Tardyferon-Fol

Jest to preparat o skojarzonym działaniu żelaza i kwasu foliowego. Żelazo odgrywa rolę w przenoszeniu tlenu i procesach oddychania tkankowego, pobudza krwiotwórczą czynność szpiku, zwiększa stężenie hemoglobiny oraz liczbę krwinek czerwonych. Kwas foliowy wpływa m.in. na procesy krwiotwórcze.

Folacid

Kwas foliowy należy do grupy witamin B, odgrywa istotną rolę w tkankach, w których zachodzą liczne podziały komórkowe (układ krwiotwórczy, tkanki płodu). Jest związkiem niezbędnym do prawidłowej czynności szpiku i mielinizacji włókien nerwowych.

Acifolik tabletki

Niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego (zwłaszcza w życiu płodowym; niedobór prowadzi m.in. do rozszczepu kręgosłupa) i prawidłowego powstawania krwi – witamina z grupy B . Dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej na kwas foliowy wynosi ok. 0,4 mg; rośnie dwukrotnie u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią oraz u osób uzależnionych od alkoholu.

Acidum folicum tabletki

Niezbędny dla prawidłowego dojrzewania i funkcjonowania układu nerwowego (zwłaszcza w życiu płodowym; niedobór prowadzi do wad wrodzonych cewy nerwowej – m.in. do rozszczepu kręgosłupa) oraz do prawidłowego tworzenia krwinek – witamina z grupy B. Dzienne zapotrzebowanie dorosłego wynosi ok. 0,4 mg; rośnie ono dwukrotnie u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią oraz u […]

Daraprim

Lek pierwotniakobójczy, skuteczny wobec zarodźca zimnicy, powodującego malarię. Stosowany jest w profilaktyce i leczeniu zakażeń zarodźcem zimnicy. Ponadto w leczeniu toksoplazmozy, zakażeń Pneumocystis carinii i zimnicy.