Polecane leki i suplementy na: kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jak stosować i właściwości

Kwas hialuronowy to najmodniejsza substancja ostatnich lat. Można ją znaleźć w wielu postaciach leków – w tabletkach, kroplach do oczu i nosa, a nawet w gałkach dopochwowych. Jest składnikiem niektórych kosmetyków, służy także do zabiegów dermatologii estetycznej, wypełniania zmarszczek i powiększania biustu. Zdaję się być zatem substancją o statusie „złotego środka”. Jakie jest jego zastosowanie w lecznictwie? Kwas Hialuronowy a skóra Kwas hialuronowy […]

Laboteq Skin

Laboteq Skin to preparat zawierający składniki wpływające korzystnie na wygląd skóry. Koenzym Q10, kwas hialuronowy, hydrolizat białek kolagenowych oraz beta-karoten zwiększają elastyczność skóry i redukują zmarszczki.

Apirectum

Apirectum to czopki doodbytnicze zawierające propolis oraz kwas hialuronowy. Łagodzi zmiany i urazy błony śluzowej okolic odbytu.

Apivaginum

Apivaginum to globulki dopochwowe z propolisem i kwasem hialuronowym, o działaniu gojącym i antyseptycznym. Globulka po stopnieniu w pochwie wytwarza lepki hydrożel, który powleka śluzówkę.

Artilane

Artilane to preparat zawierający kolagen  (Colatech) oraz kwas hialuronowy, wzbogacony koncentratem pomidorowym z zawartością 2% likopenu, witaminą C i kwercetyną. Kwas hialuronowy to biopolimer fizjologicznie występujący we wszystkich tkankach organizmu.

Agelimit

Agelimit to preparat zawierający formułę CWR, czyli połączenie koenzymu Q10,  kolagenu, kwasu hialuronowego i retinolu. Spowalnia procesy starzenia się skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek, spłyca i redukuje istniejące zmarszczki. Składniki preparatu wpływają korzystnie na jędrność i elastyczność skóry.

Iladian Direct Plus

Iladian Direct Plus to tabletki dopochwowe o działaniu wspomagającym prawidłowy stan pochwy, zawierające inulinę, witaminę E, C i kwas hialuronowy.

Collaflex

Collaflex to suplement diety szczególnie polecany osobom chcącym zadbać o prawidłową kondycję stawów. Kapsułki zawierają unikalny, opatentowany BioCell Collagen II, siarczan chondroityny oraz kwas hialuronowy.