Polecane leki i suplementy na: lactobacillus

Provag

Provag to preparat zawierający bakterie kwasu mlekowego stosowany doustnie. Ma za zadanie uzupełnić florę bakteryjną układu moczowo-płciowego.

InVag

InVag zawiera jako substancję czynną pałeczki bakterii kwasu mlekowego. Preparat utrzymuje równowagę mikrobiologiczną układu moczowo-płciowego.

Vaginorm Forte

Vaginorm Forte to preparat zawierający składniki wspomagające organizm w zwalczaniu zakażeń E. Coli. Zawarte w ekstrakcie z owoców żurawiny proantocyjanidyny zapobiegają przyleganiu bakterii do błon śluzowych dróg moczowych.

BioGaia

BioGaia to preparat zawierający pałeczki z gatunku Lactobacillus reuteri Protectis. Lactobacillus reuteri Protectis pomaga w utrzymaniu korzystnej dla zdrowia równowagi mikroflory jelit, która powstrzymuje namnażanie się szkodliwych mikroorganizmów.

Acidolac

Acidolac to preparat będący połączeniem probiotyku oraz prebiotyku przeznaczony do stosowania dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Zawiera liofilizowane kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG oraz prebiotyk – fruktooligosacharady. Preparat, dzięki zawartości probiotyku i prebiotyku uzupełnia mikroflorę przewodu pokarmowego w trakcie i po antybiotykoterapii oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowej pracy jelit i naturalnej odporności organizmu.

LaciBios Femina

LaciBios Femina to suplement diety stosowany w celu utrzymania lub przywrócenia prawidłowego składu flory bakteryjnej pochwy.

Iladian Direct Plus

Iladian Direct Plus to tabletki dopochwowe o działaniu wspomagającym prawidłowy stan pochwy, zawierające inulinę, witaminę E, C i kwas hialuronowy.

Lacidofil

Jest to proszek zawierający liofilizowane bakterie kwasu mlekowego, przywracając i utrzymując prawidłowy skład flory bakteryjnej jelit. Stosowany jest w antybiotykoterapii, w biegunkach, w zaparciach.

Dicoflor 30 60

Dicoflor 30,60  to preparat zawierający żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus, hamujące rozwój w jelicie człowieka szkodliwych dla niego bakterii. 

Trilac

Przywraca i pomaga w utrzymaniu prawidłowego składu flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Lactovaginal

Pałeczki kwasu mlekowego przywracają prawidłowy skład flory bakteryjnej pochwy i pozwalają ją utrzymać w przypadku lżejszych zakażeń grzybiczych i pierwotniakowych. Preparat jest stosowany pomocniczo w przypadku rzęsistkowicy, zakażeń grzybiczych, upławów i innych stanów zapalnych pochwy.