Polecane leki i suplementy na: lek przeciwgorączkowy

Bufenik

Syrop Bufenik to lek przeznaczony do objawowego leczenia gorączki oraz bólu u dzieci. Można go stosować już od 6 miesiąca życia.

Etopiryna Max

Lek działający przeciwbólowo, prze­ciwzapalnie i przeciwgorączkowo, zmniejsza również agregację płytek krwi i wykazuje działanie fibrynolityczne.

Alka-Prim

Preparat działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, zmniejsza również agregację płytek krwi i wykazuje działa­nie fibrynolityczne. Zawarta w preparacie glicyna zmniejsza działanie drażniące kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka.

Acenol

Lek zawiera paracetamol – pochodną fenolu z grupy inhibitorów cyklooksygenazy, które wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Paracetamol jest stosowany w bólach różnego rodzaju oraz przeziębieniach, najczęściej w kompozycji z innymi lekami jak pseudoefedryna lub kodeina.

Pabialgin Neo

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwgorączkowym i wyraźnym przeciwbólowym.

Grypolek

Wieloskładnikowy preparat zawierający paracetamol, dekstrametorfan, pseudoefedrynę i gwajafenazynę, wykazuje działanie prze­ciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwkaszlowe, wykrztuśne i udrażniające przewody nosowe.

Dafalgan codeine

Preparat zawiera paracetamol, lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwgorączkowym i wy­raźnym przeciwbólowym. Nie działa przeciwzapalnie. Zawarta w preparacie kodeina wykazuje działanie przeciwkaszlowe.

Cefalgin

Lek złożony (propyfenazon, paracetamol i kofeina) o skojarzonym działaniu przeciwgorączkowym, wyraźnym przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Kofeina przyspiesza i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Asprocol

Lek stanowi połączenie kwasu acetylosalicylowego i glikokolu, który przeciwdziała drażniącemu wpływowi kwasu acetylosalicylowe­go na błonę śluzową żołądka.