Polecane leki i suplementy na: lek przeciwpadaczkowy

Epiramat

Lek przeciwdrgawkowy nowej generacji stosowany jako lek wspomagający w leczeniu różnych postaci padaczki u dorosłych i dzieci od 2 rż.

Symleptic

Lek o działaniu przeciwdrgawkowym, hamującym nieprawidłowe wyładowania w mózgu. Stosowany jest w leczeniu napadów padaczki.

Trobalt

Lek zawierający substancję czynną – retygabinę. Ma działanie przeciwpadaczkowe. Mechanizm działania ukierunkowany jest głównie na kanały potasowe w neuronach.

Vimpat

Lek zawierający substancję czynną – lakozamid. Działanie przeciwpadaczkowe, przeciwdrgawkowo.

Dipromal

Jest to lek przeciwdrgawkowy, stosowany w przewlekłym leczeniu padaczki u dzieci i dorosłych.

Absenor

Absenor należy do grupy leków przeciwpadaczkowych. Stosowany jest w leczeniu postaci padaczki takich jak: typowe i nietypowe napady nieświadomości (petit mal), napady miokloniczne, napady toniczno-kloniczne (grand mal) oraz mieszane postaci napadów toniczno-klonicznych i napadów nieświadomości.

Karbagen

Jest to trójpierścieniowy lek przeciwdepresyjny, stosowany w stanach depresyjnych z niepokojem lub pobudzeniem różnego pocho­dzenia, w stanach depresyjnych w przebiegu schizofrenii, w nerwicach narządowych.

Lyrica kapsułki twarde

Przeciwdrgawkowe i przeciwlękowe – lek z grupy pochodnych kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), o niedostatecznie poznanym mechanizmie działania, naturalnie występujący przekaźnik bodźców (neurotransmiter) w ośrodkowym układzie nerwowym.

Clonazepamum TZF

Długotrwałe i silne przeciwdrgawkowe; nieco słabsze uspokajające, nasenne i zmniejszające napięcie mięśni – lek z grupy benzodiazepin.