Polecane leki i suplementy na: liszaj

Momarid

Jest to syntetyczny kortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym i przeciwświądowym.

Bedicort salic

Preparat złożony (glikokortykosteroid i kwas salicylowy), stosowany wyłącznie w dermatologii, o działaniu przeciwzapalnym, prze­ciwalergicznym, immunosupresyjnym i przeciwświądowym.

Momecutan krem maść

Lek w postaci maści, zawierający syntetyczny glikokortykosteroid – mometazon. Działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo, antyalergicznie.

Betnovate N

Kortykosteroid zawarty w preparacie działa przeciwzapalnie, a neomycyna wywiera działanie przeciwbakteryjne.

Betnovate C

Kortykosteroid zawarty w preparacie działa przeciwzapalnie, a kliokwinol wywiera działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Beloderm

Silne miejscowe przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe i przeciwświądowe; lek z grupy syntetycznych glikokortykosteroidów.

Arechin

Działanie: pierwotniakobójcze, w tym przeciw zarodźcom wywołującym malarię; także hamujące postęp niektórych schorzeń zapalnych układu kostno-stawowego.

Novate

Steroid o bardzo silnym działaniu miejscowym, wykazujący działanie przeciwzapalne, przeciwwysiękowe i przeciwświądowe.

Mecortolon

Preparat w postaci kremu działający przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwalergicznie i przeciwświądowo; lek z grupy glikokortykosteroidów.

Lubex

Działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, przeciwłojotokowe, przeciwdziała nadmiernemu wysuszeniu naskórka. Preparat jest stosowany w leczeniu grzybicy skóry stóp, pach, pachwin, owłosionej skóry głowy oraz pomocniczo w leczeniu trądziku, łojotokowych zapaleń skóry.

Lorinden N

Jest to preparat złożony do stosowania na skórę, zawierający antybiotyk przeciwbak­teryjny i silnie działający przeciwzapalnie kortykosteroid. Znajduje zastosowanie w leczeniu różnych stanów zapalnych skóry, zwłaszcza niepoddających się leczeniu słabszymi kortykosteroidami lub wtórnie zakażonych przez bakterie.

Lorinden C

Skojarzone działanie: miejscowe, umiarkowanie silne, przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwobrzękowe, przeciwuczuleniowe (flumetasone), przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze (kliochinol).

Lorinden A

Skojarzone działanie składników: miejscowe, silne, przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciwalergiczne i przeciwobrzękowe - flumetasone oraz keratolityczne (zmiękczające warstwę rogową skóry) - salicylic acid.

Laticort

Krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących, a maść zmian łuszczących się i suchych. Mleczko umożliwia rozprowadzenie niewielkiej dawki leku na stosunkowo dużą powierzchnię oraz na skórę owłosioną.

Diprosalic

Skojarzone działanie składników – silne przeciwzapalne, przeciwświądowe, złuszczające naskórek (keratolityczne).

Dexapolcort

Umiarkowanie silne miejscowe przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; lek z grupy syntetycznych glikokortykosteroidów.