Polecane leki i suplementy na: łupież

Jak pozbyć się łupieżu?

Łupież – problem ten towarzyszy nam od lat, dla jednych jest przyczyną frustracji (co widać na rysunku obok), dla innych wstydu, a dla jeszcze innych… może być natchnieniem do napisania piosenki jak w „dramacie fryzjerskim” zespołu Big Cyc 😉 Łupież jest tematem „drażliwym” i często kojarzony jest z brakiem higieny osobistej. Jednak czy to prawda?

Selsun Blue

Szampon z dodatkiem siarczku selenu o działaniu przeciwłupieżowym, redukującym występowanie świądu i innych podrażnień skóry o różnej etiologii. Zawarte w nim składniki działają przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie - mogą być stosowane w przypadku grzybiczych zakażeń skóry głowy.

Canespor

Jest to lek przeciwgrzybiczy, pochodna imidazolu, stosowany w grzybiczych zakażeniach skóry.

Pevaryl P.V.

Jest to szampon zawierający lek przeciwgrzybiczy, pochodną imidazolu, działający skutecznie na wiele grzybów chorobotwórczych.

SQUA-MED

Preparat do stosowania zewnętrznego w postaci szamponu, o działaniu keratostatycznym, przedwgrzybiczym, przeciwbakteryjnym i przedwłojotokowym.

Actisept

Jod zawarty w preparacie działa bakteriobójczo szczególnie na paciorkowce i gronkowce, przeciwpierwotniakowo, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo.

Acnosan T

Acnosan to środek o miejscowym działaniu keratolitycznym, przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym, przeciwłojotokowym.

Seboren płyn

Miejscowe przeciwłojotokowe, przeciwłupieżowe, pobudzające ukrwienie skóry.

Nizoral

Jest to lek przeciwgrzybiczy, pochodna imidazolu, działający skutecznie na wiele grzybów chorobotwórczych, powodujących grzybice powierzchowne, czyli umiejscowione na skórze i błonach śluzowych. Znajduje się w niektórych szamponach przeciwłupieżowych.

Micetal

Jest to lek przeciwgrzybiczy, pochodna imidazolu, działający skutecznie na wiele grzybów chorobotwórczych. Stosuje się go w leczeniu grzybic powierzchownych, czyli umiejscowionych na skórze. Żel stosuje się jako środek przeciwłupieżowy.

Ketokonazol

Jest to lek o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego stosowany w leczeniu grzybic narządowych.

Cocois maść

Preparat o działaniu bakteriobójczym i bakteriostatycznym, stosowany w leczeniu trądziku pospolitego, różowatego i łojotokowego zapalenia skóry.