Polecane leki i suplementy na: łysienie

Zincas

Cynk jest pierwiastkiem śladowym biorącym udział w wielu przemianach metabolicznych organizmu. Jest koenzymem wielu enzymów, wpływa na przemianę białek i węglowodanów, warunkuje prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, wpływa na stan skóry, włosów i paznokci. Uważa się, że może hamować postęp miażdżycy.

Regaine

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu pobudzającym wzrost włosów i hamującym ich wypadanie.

Propecia

Jest to lek zmniejszający działanie męskich hormonów płciowych - androgenów - stosowany w łysieniu typu męskiego.

Syndi-35

Jest preparatem stosowanym do leczenia objawów hiperandrogenizacji u kobiet.

Argosulfan

Sól srebrowa sulfatiazolu wykazuje działanie przeciwbakteryjne. Jest stosowany w leczeniu oparzeń, odleżyn, owrzodzeń podudzi.

Alpicort

Jest to preparat złożony, do stosowania na skórę owłosioną głowy. Ma działanie złuszczające i usuwające wierzchnie warstwy naskórka. Znajduje zastosowanie w chorobach dermatologicznych przebiegających z łuszczeniem skóry.

Alpicort E

Skojarzone połączenie Alpicortu z miejscowo działającym hormonem żeńskim – estradiolem przeciwdziała wypadaniu włosów.

Diane-35

Diane jest to złożony preparat hormonalny zawierający syntetyczny odpowiednik estrogenów połączony z gestagenem. Gestagen zawarty w preparacie ma działanie antyandrogenne, przez co zmniejsza w organizmie kobiety niepożądane działania związane z nadmiernym wydzielaniem androgenów: trądzik, łojotok, nadmierne owłosienie, i poprawia owłosienie w łysieniu typu męskiego.

Androcur

Jest to syntetyczny gestagen, czyli lek działający podobnie do wydzielanego naturalnie przez jajnik hormonu płciowego - progesteronu, ważnego dla czynności układu płciowego i podtrzymywania ciąży. Lek charakteryzuje się też działaniem antyandrogennym, czyli antagonizuje działanie męskich hormonów płcio­wych. U mężczyzn znajduje zastosowanie w leczeniu zależnego od androgenów raka gruczołu krokowego (prostaty), a u kobiet, w wyjątkowych przypadkach, w leczeniu objawów nadmiernego wydzielania androgenów: trądziku, łysienia typu męskiego i nadmiernego owłosienia.

Piloxidil

Płyn jest przeznaczony do stosowania miejscowo na skórę owłosioną głowy.

Oxsoralen

Lek powodujący uwrażliwienie skóry na promieniowanie ultrafioletowe, zwiększający wytwarzanie melatoniny.

Loxon

Miejscowo pobudzające wzrost włosów poprzez poprawę ułowienia skóry i mieszków włosowych (minoksydyl podawany doustnie w postaci tabletek jest lekiem stosowanym w ciężkich przypadkach nadciśnienia tętniczego).