Polecane leki i suplementy na: marskość wątroby

Liver Aid

Lek przeznaczony dla osób z różnymi zaburzeniami wątroby. Zawiera l-metioninę, chrom, selen, kwas alfa-liponowy oraz ekstrakt z ostropestu plamistego, które chronią miąższ wątroby przed czynnikami toksycznymi.

Essentiale Forte

Lek zawierający fosfolipidy z nasion sojowych; przeciwdziała toksycznemu wpływowi leków i trucizn na wątrobę.

Devikap

Devikap jest lekiem opartym na substancji aktywnej jaką jest cholekalcyferol, czyli po prostu witamina D3. W związku z tym jest stosowany przy niedoborze tejże witaminy w organizmie oraz przy schorzeniach związanych z niedoborem wapnia. Witamina D3 ma duże znaczenie dla prawidłowej budowy kości. Pomaga także regenerować mięśnie i neurony a pośrednio ma działanie przeciwbakteryjne.

Tialorid mite

Preparat jest połączeniem dwóch leków moczopędnych: tiazydu moczopędnego – hydrochlorotiazydu i oszczędzającego potas – amiloridu.

Ursocam

Jest to lek o działaniu żółciotwórczym i żółciopędnym. Kwas ursodeoksycholowy, zmniejszając wydzielanie cholesterolu do żółci, zapobiega tworzeniu się kamieni żółciowych.

Duphalac

Łagodnie przeczyszczające, nasila ruchy robaczkowe jelit, normalizuje florę bakteryjną jelit, obniża poziom amoniaku we krwi.

Tialorid

Skojarzone działanie składników – moczopędne, obniżające ciśnienie tętnicze krwi, przeciwobrzękowe.

Furosemidum

Szybkie, bardzo silne, dość krótkotrwale moczopędne (usuwające nadmiar wody z organizmu) oraz obniżające ciśnienie tętnicze – lek z grupy pętlowych leków moczopędnych. Po podaniu doustnym działanie leku rozpoczyna się po 30 minutach, maksymalne działanie występuje po 2 godz.; lek działa około 6-8 godz.; jednocześnie dochodzi do obniżenia poziomu potasu, sodu i magnezu oraz podwyższenia poziomu […]

Tavanic

Silne bakteriobójcze – lek z grupy fluorochinolonów II generacji o szerokim spektrum działania; pochodna ofloksacyny (ofloxacine). Fluorochinolony blokują replikację DNA bakterii przez wiązanie się z enzymem – gyrazą (topoizomerazą II); dochodzi do uszkodzenia materiału genetycznego bakterii i zahamowania ich rozmnażania się.

Vitacon tabletki

Niezbędny składnik dla wytwarzania cerów krzepnięcia krwi (m.in. protrombiny) w wątrobie – naturalna witamina K.

Lagosa

Stabilizujące funkcję ścian komórek wątrobowych – ochronne, odtruwające i regenerujące miąższ wątrobowy.Ponadto słabe rozkurczowe, żółciotwórcze,żółciopędne, przeciwzapalne – lek naturalny otrzymywany z nasion ostropestu plamistego.

Heparegen

Tymonacyk, to zwiazek syntetyczny, który w organizmie ulega przemianie do cysteiny. Lek działa ochronnie na komórki wątroby, zmniejszając szkodliwy wpływ trucizn, toksyn bakteryjnych i trucizn. Pobudza w ten sposób regenerację wątroby, obniża stężenie lipidów we krwi i działa żółciopędnie. Stosowany jest w ostrych i przewlekłych chorobach wątroby.

Hepa-Merz 3000 granulat

Przyspiesza wątrobowe i mózgowe procesy odtruwania, korzystnie wpływa na przemiany białek, tłuszczów i węglowodanów w organizmie, działa regenerująco na komórki wątrobowe. Substancją czynną jest ornityna – aminokwas biorący udział w wątrobowej syntezie mocznika z amoniaku.

Hepacom

Działanie ochronne i odtruwające w stosunku do miąższu wątroby; także żółciopędne i obniżające poziom lipidów we krwi. Wskazaniem do jego stosowanie są ostre i przewlekłe choroby wątroby, wirusowe zapalenie wątroby.

Boragoglandyna 100 kapsułki

Boragoglandyna 100 (B-100) to preparat z nasion ogórecznika lekarskiego. Jego szczególnie cenne właściwości wynikają z tego, że w leku tym jest obecny kwas tłuszczowy – gamma-linolenowy  (GLA).