Polecane leki i suplementy na: męczący kaszel

DexaCaps

Kapsułki o działaniu przeciwkaszlowym. Substancją aktywną jest dekstrometorfan wspomagany zawartością wyciągów z lipy i melisy.

ACC Hot Max

Lek ACC Hot Max to preparat przeznaczony dla osób zmagających się z uciążliwym mokrym kaszlem występującym m.in. w przebiegu zapalenia oskrzeli. Lek rozrzedza zalegającą wydzielinę i ułatwia jej usunięcie z dróg oddechowych. Występuje w postaci granulatu do przygotowania roztworu doustnego.

Nacecis

Lek o działaniu upłynniającym i ułatwiającym odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w układzie oddechowym.

DexaPico

DexaPico to preparat zawierający jako substancję czynną bromowodorek dektrometorfanu oraz wyciąg z kwiatostanów lipy. Dektrometorfan hamuje ośrodek kaszlu w ośrodkowym układzie nerwowym, dzięki czemu ma działanie przeciwkaszlowe.

ACC Optima

Lek ACC Optima to preparat przeznaczony dla osób zmagających się z uciążliwym mokrym kaszlem, występującym m.in. w przebiegu zapalenia oskrzeli. Lek rozrzedza zalegającą wydzielinę i ułatwia jej usunięcie z dróg oddechowych.

Vicks MedDex

Preparat przeciwkaszlowy (pochodna opioidowa), nie wykazuje działania przeciwbólowego, nie wywołuje zależności i nie hamuje ośrodka oddechowego.

Supremin

Jest to lek przeciwkaszlowy. Ma też słabe działanie rozszerzające oskrzela

Acodin 150 junior

Patrz: ACODIN. Dodatek pantotenolu łagodzi podrażnienia błon śluzowych układu oddechowego i przyspiesza regenerację nabłonka.