Polecane leki i suplementy na: miażdżyca

Ridlip

Lek zawierający rosuwastatynę obniżającą poziom cholesterolu we krwi. Przepisywany osobom ze zwiększonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych i w prewencji wtórnej zawału.

Anacard protect

Tabletki dojelitowe zawierające kwas acetylosalicylowy. Lek jest przeznaczony do długotrwałego stosowaniu u osób po i z ryzykiem zawału oraz chorobami sercowo-naczyniowymi.

Lipanthyl

Lipanthyl jest lekiem, mającym na celu regulację gospodarki lipidowej. W swoim składzie zawiera fenofibrat, który blokuje syntezę lipidów w wątrobie, co w ostateczności prowadzi do obniżenia poziomu lipidów w krwi.

Sterolea

Suplement diety, zawierający polikosanol (mieszaninę alkoholi alifatycznych pochodzącą z wosków roślinnych), witaminy: E, B6, B9 oraz B12. Wskazaniem do stosowania preparatu są stany podwyższonego stężenia cholesterolu we krwi.

Roswera

Lek Roswera, którego substancją czynną jest rozuwastatyna, wpływa na zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi. Rozuwastatyna zaliczana go grupy statyn stosowana jest w leczeniu hipercholesterolemii oraz u osób z czynnikami ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

Suplemag B6

Suplemag B6 jest lekiem uzupełniającym niedobory magnezu oraz witaminy B6. Po konsultacji z lekarzem można go stosować także w ciąży i w czasie karmienia piersią. Nie należy podawać go dzieciom poniżej 5 roku życia.

Crestor

Crestor jest lekiem obniżającym poziom cholesterolu we krwi. Pomaga zapobiegać zawałom serca oraz udarom mózgu.

Apo-Atorva

Lek zawiera atorwastatynę, która należy do substancji z grupy statynów. Stosuje się ją w celu zmniejszenia poziomu lipidów we krwi. Hamuje ona aktywność enzymu odpowiedzialnego za syntezę cholesterolu. Dzięki temu poziom syntezy zostaje zmniejszony a organizm (za pomocą wątroby) łatwiej odnajduje cząsteczki wytwarzanego cholesterolu. Atorwastatyna zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Beta Karoten

Prekursor witaminy A, działa fotoochronnie, nie dopuszcza do wnikania przez skórę promieni ultrafioletowych.

Calgam

Kwas pangamowy ma brać udział w przemianie tłuszczów oraz ułatwiać syntezę kreatyniny, a przez to przyspieszać usuwanie z organizmu produktów przemiany materii.

Encopirin Cardio 81

Kwas acetylosalicylowy podawany w dawkach zawartych w preparacie powoduje zmniejszenie zlepiania się płytek krwi, dzięki czemu zapobiega zakrzepom, zatorom, udarom niedokrwiennym mózgu i wtórnemu­ zawałowi serca.

Lipanor

Jest to pochodna kwasu fibrynowego zmniejszająca stężenie tłuszczów we krwi, stosowana w hiperlipidemiach, czyli chorobach ze zwiększonym ponad normę stężeniem tłuszczów (lipidów) we krwi.

Provasan

Jest to lek rozszerzający naczynia krwionośne, co wykorzystuje się w leczeniu wielu chorób, które powstają na tle ich zwężenia.

Torvalipin

Torvalipin zawiera jako substancję czynną atorwastatynę, która należy do grupy statyn – leków hipolipemizujących.

Vasilip

Lek należy do grupy tzw. statyn, najskuteczniej zmniejszających stężenie cholesterolu całkowitego i cholesterolu frakcji LDL (LDL – lipoproteiny o małej gęstości;

Cholester

Cholester to preparat przeznaczony dla pacjentów mających problem z utrzymaniem prawidłowego poziomu cholesterolu. Sterole roślinne zawarte w produkcie hamują wchłanianie cholesterolu do krwi.

Bio-Pycnogenol

Bio-Pycnogenol zawiera wyciąg z kory sosny śródziemnomorskiej Pinus Maritima. Obecne w preparacie flawonoidy utrzymują na właściwym poziomie produkcję kolagenu przez skórę i wpływają na jej elastyczność i wytrzymałość.

Beta Karoten Naturkaps

Preparat zawiera beta-karoten. Jest to prowitamina witaminy A, która odpowiada za prawidłowy proces widzenia oraz odpowiednie funkcjonowanie skóry.

Beta Karoten Sun

Preparat zawiera beta-karoten, który neutralizuje działanie wolnych rodników, zmniejszając nadmierną wrażliwość na słońce. Dodatkowo zwalnia procesy starzenia skóry poprzez wspomaganie jej regenerację.