Polecane leki i suplementy na: miejscowe odkażające

Dentosept A

Płyn o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Łączy właściwości naturalnych wyciągów roślinnych i znieczula dzięki benzokainie.

Płyn Lugola (Solutio Iodi Cum Glycerini Coel)

W życiu codziennym spotykamy się z drobnymi urazami powierzchni skóry. Drobne uszkodzenia skóry, otarcia, zadrapania zdarzają się na każdym kroku. Niektóre z nich wymagają odkażenia, w celu zapobiegania rozwojowi zakażeń bakteryjnych powstałych ran. Powszechnym, niedrogim i sprawdzonym środkiem do dezynfekcji może być Płyn Lugola.

neo-angin

Jest to preparat złożony o działaniu antyseptycznym, stosowany w leczeniu łagodniejszych stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Acifungin forte

Jest to preparat złożony o miejscowym działaniu antyseptycznym. Wykazuje działanie stosunkowo słabe odkażające, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, przeciw­zapalne, przeciwwysiękowe, ściągające i keratolityczne(złuszczające zewnętrzną warstwę naskórka). Stosowany w grzybicy skóry, paznokci i łupieżu.

Betadine globulki

Działanie miejscowe odkażające i przeciwzakaźne (działa na bakterie, grzyby, wirusy, prątki gruźlicy – działanie dłuższe i mniej drażniące w porównaniu z jodyną).