Polecane leki i suplementy na: miejscowe przeciwbakteryjne

Dentosept A

Płyn o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Łączy właściwości naturalnych wyciągów roślinnych i znieczula dzięki benzokainie.

Dentosept płyn

DENTOSEPT: miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, ściągające, przeciwzapalne. DENTOSEPT A: dodatkowo miejscowe znieczulające.

Septolete

Skojarzone działanie składników – miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, znieczulające, przeciwzapalne, odświeżające jamę ustną, przeciwkaszlowe.

Septolete plus

Preparat złożony o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym, którego składniki działają także odświeżająco na błonę śluzową jamy ustnej. Stosowany w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła, pomocniczo w leczeniu przeziębień.

Menthosept

Preparat o działaniu bakteriostatycznym i przeciwgrzybiczym, stosowany w leczeniu stanów zapalnych gardła i jamy ustnej.

Faringosept

Tabletki do ssania o działaniu bakteriostatycznym, stosowane w zapaleniu jamy ustnej i gardła.

Bioparox

Lek obecnie wycofany. Działanie: miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze (drożdżaki) i przeciwzapalne. Jest to antybiotyk i lek przeciwzapalny w postaci aerozolu, do stosowania miejscowego. Jest stosowany w aerozolu, wdychanym w zależności od potrzeby przez nos lub usta, który działa miejscowo w drogach oddechowych. Wskazaniem do stosowania są stany zapalne błony śluzowej nosa, gardła i zatok.

Sulfarinol

Jest to preparat złożony, działający przeciwbakteryjnie i zmniejszający objawy nieżytu błony śluzowej nosa: wyciek i uczucie blokady nosa. Lek przeznaczony jest do stosowania w ostrym bakteryjnym nieżycie nosa; stanach zapalnych błon śluzowych nosa.

Sulfacetamidum

Lek do stosowania miejscowego do oczu, zawierający sulfonamid - sulfacetamid o działaniu przeciwbakteryjnym. Stosowany w bakteryjnych zakażeniach spojówek, powiek i rogówki.

Rivanolum

Etakrydyna zastosowana na skórę przenika w głąb tkanek. Ma silne działanie bakteriobójcze i przeciwpierwotniakowe. Jest stosowana w postaci roztworów w oparzeniach, ropnych zakażeniach skóry, błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych.

Polcortolon TC

Skojarzone działanie składników – miejscowe przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwobrzękowe, przeciwbakteryjne.

Pevaryl

Miejscowe silne przeciwgrzybicze; także przeciwbakteryjne (w stosunku do paciorkowców i gronkowców); patrz MICETAL.

Mibalin

Jest to preparat złożony, stosowany miejscowo do oczu w stanach zapalnych spojówek, powiek i struktur przedniego odcinka gałki ocznej.

Duac Once Daily Gel

Miejscowo wywiera działanie przeciwtrądzikowe i przeciwbakteryjne. Działa keratolitycznie, utleniająco. Zmniejsza także nadmierne wytwarzanie łoju w przebiegu trądziku oraz zapobiega selekcji szczepów bakterii opornych na klindamycynę.