Polecane leki i suplementy na: miejscowe przeciwgrzybicze

Dentosept A

Płyn o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Łączy właściwości naturalnych wyciągów roślinnych i znieczula dzięki benzokainie.

Dentosept płyn

DENTOSEPT: miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, ściągające, przeciwzapalne. DENTOSEPT A: dodatkowo miejscowe znieczulające.

Septolete

Skojarzone działanie składników – miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, znieczulające, przeciwzapalne, odświeżające jamę ustną, przeciwkaszlowe.

Septolete plus

Preparat złożony o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym, którego składniki działają także odświeżająco na błonę śluzową jamy ustnej. Stosowany w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła, pomocniczo w leczeniu przeziębień.

Menthosept

Preparat o działaniu bakteriostatycznym i przeciwgrzybiczym, stosowany w leczeniu stanów zapalnych gardła i jamy ustnej.

Bioparox

Lek obecnie wycofany. Działanie: miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze (drożdżaki) i przeciwzapalne. Jest to antybiotyk i lek przeciwzapalny w postaci aerozolu, do stosowania miejscowego. Jest stosowany w aerozolu, wdychanym w zależności od potrzeby przez nos lub usta, który działa miejscowo w drogach oddechowych. Wskazaniem do stosowania są stany zapalne błony śluzowej nosa, gardła i zatok.

Triacomb krem

Skojarzone działanie składników – miejscowe przeciwgrzybicze (nystatin), przeciwbakteryjne (neomycyna, gramicydyna), silne przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe i przeciwświądowe (triamcinolone).

Triderm

Jest to preparat złożony, do stosowania na skórę. Silnie i szybko likwiduje objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk, ból, świąd i eliminuje chorobotwórcze bakterie i grzyby. Znajduje zastosowanie w leczeniu różnych nadkażeń skóry.

Polfungicid płyn

Jest to preparat stosowany w grzybiczych i bakteryjno-grzybiczych zakażeniach skóry. Preparat zawiera dodatkowo kwas salicylowy, ułatwiający przechodzenie leku do głębszych warstw skóry i paznokci.

Pevaryl

Miejscowe silne przeciwgrzybicze; także przeciwbakteryjne (w stosunku do paciorkowców i gronkowców); patrz MICETAL.

Mykodermina maść

Jest to lek do stosowania na skórę. Ma słabe działanie odkażające i przeciwgrzybicze. Stosuje się go w grzybicach skóry, zwłaszcza stóp, pachwin i pach, a zasypkę można stosować w zapobieganiu nawrotowi grzybicy stóp.