Polecane leki i suplementy na: nadczynność tarczycy

Suplemag B6

Suplemag B6 jest lekiem uzupełniającym niedobory magnezu oraz witaminy B6. Po konsultacji z lekarzem można go stosować także w ciąży i w czasie karmienia piersią. Nie należy podawać go dzieciom poniżej 5 roku życia.

Aspargin

Kwas asparaginowy jest aminokwasem dostarczającym komórkom energii i biorącym pośrednio udział w metabolizmie tkanki nerwowej.

Normatens

Skojarzone działanie składników – obniżające ciśnienie tętnicze krwi, moczopędne, rozszerzające naczynia krwionośne i neuroleptyczne (hamujące ośrodkowy układ nerwowy).

Visken

Jest to lek beta-adrenolityczny blokujący część współczulną układu nerwowego. Ma przez to wiele różnych działań na organizm człowieka, zwłaszcza na układ krążenia. W mniejszym stopniu niż inne leki beta-adrenolityczne (np. propranolol, nadolol) zaburza czynność serca. Znajduje zastosowanie w leczeniu nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca oraz niektórych zaburzeń rytmu serca.

Propranolol

Jest to lek beta-adrenolityczny blokujący część współczulną układu nerwowego. Ma przez to wiele różnych działań na organizm człowieka, zwłaszcza na układ krążenia. Znajduje zastosowanie w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, niektórych zaburzeń rytmu i zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca. Lek jest także stosowany w licznych innych chorobach, np. profilaktyce antymigrenowej, nadczynności tarczycy, znoszeniu drżeń mięśniowych (np. po solach litu) lub lęku.

Thyrozol

Jest to pochodna imidazolu o działaniu przeciwtarczycowym. Hamuje syntezę hormonów tarczycy.

Thyrosan

Lek ma działanie przeciwtarczycowe, zmniejsza wytwarzanie i wydzielanie hormonów tarczycy. Patrz również: METIZOL.

Metizol

Silne przeciwtarczycowe – obniża wytwarzanie i wydzielanie hormonów tarczycy.