Polecane leki i suplementy na: nadpobudliwość

Chela-Mag B6

Chela-Mag B6 to preparat polecany dla osób cierpiących na niedobór magnezu, zawiera magnez z postaci chelatu aminokwasowego Albion. Magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania ukłasu nerwowego i mięśniowego.

Haloperidol

Silne antypsychotyczne i uspokajające, słabe przeciwdepresyjne i antyautystyczne, także przeciwwymiotne – lek z grupy neuroleptyków pochodnych butyrofenonu.

Meliski

Meliski to suplement diety w formie pastylek do ssania, zawierające wyciąg z szyszek chmielu oraz ziela melisy. Wyciąg z szyszek chmielu ma działanie hamujące na ośrodkowy układ nerwowy. Związki w nim zawarte utrudniają przenoszenie bodźców do ośrodkowego układu nerwowego. Dodatkowo, zmniejszają napięcie mięśni gładkich naczyń krwionośnych, dróg moczowych czy jelit. Gorycze chmielowe ułatwiają trawienie, przyswajanie […]

Valused płyn

Skojarzone działanie składników: kapsułki: uspokajające i ułatwiające zasypianie; płyn: tonizujące na stany emocjonalne i sferę ruchową w ośrodkowym układzie nerwowym.

Valerin forte

Łagodnie uspokajające, ułatwiające zasypianie, rozkurczowe w obrębie jamy brzusznej. Zmniejsza uczucie niepokoju, drażliwości i napięcia w sytuacjach stresowych, w nerwicach.

Labofarm tabletki

Skojarzone działanie składników: uspokajające, ułatwiające zasypianie, zmniejszające napięcie układu nerwowego.

Milocardin

Lek złożony o działaniu uspokajającym i nasennym oraz rozkurczowym. Jest stosowany w łagodnych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych lub sercowych w przebiegu nerwicy.

Luminalum

Długotrwale hamujące ośrodkowy układ nerwowy: przeciwdrgawkowe, nasenne, uspokajające, także obniżające przemianę materii, rozkurczowe, przyspieszające przemianę (metabolizm) bilirubiny (barwnika żółciowego odpowiedzialnego za występowanie żółtaczki, gromadzącego się w nadmiarze w organizmie w stanach niewydolności wątroby; w tym także u wcześniaków i noworodków, u których wątroba jest jeszcze niedojrzała) – lek z grupy pochodnych kwasu barbiturowego (barbituranów).

Strattera kapsułki twarde

Zwiększające działanie neuroprzekaźnika noradrenaliny w ośrodkowym układzie nerwowym; nie wykazuje działania pobudzającego ośrodkowy układ nerwowy – lek z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu noradrenaliny.