Polecane leki i suplementy na: napady migreny

Imigran FDT

Lek wydawany na receptę przeznaczony do zwalczania migreny. Substancją aktywną jest sumatryptan w postaci zawiesiny doustnej.

Coffecorn mite

Lek złożony, łączący pobudzające działanie kofeiny oraz działanie ergotaminy, powodującej obkurczanie się naczyń obwodowych. Zmniejsza uczucie tętnienia wewnątrz głowy, nieznacznie podwyższa ciśnienie krwi, przyspiesza czynność serca i oddychanie. Jest stosowany w leczeniu migreny i naczyniowych bólów głowy.

Cinie 50 tabletki

Wszystkie postacie sumatryptanu: szybkie (występujące po 10-15 minutach – podanie podskórne, czopki i w postaci aerozolu do nosa; po 30 minutach – podanie doustne) i silne przerywające napad migreny (przeciwmigrenowe) – wybiórczo (selektywnie) zwężające naczynia układu tętnic szyjnych i znoszące objawy zapalenia neurogennego naczyń mózgowych – lek działający poprzez wpływ na poziom serotoniny (5-hydroksytryptaminy; 5-HT); […]

Propranolol

Jest to lek beta-adrenolityczny blokujący część współczulną układu nerwowego. Ma przez to wiele różnych działań na organizm człowieka, zwłaszcza na układ krążenia. Znajduje zastosowanie w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, niektórych zaburzeń rytmu i zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca. Lek jest także stosowany w licznych innych chorobach, np. profilaktyce antymigrenowej, nadczynności tarczycy, znoszeniu drżeń mięśniowych (np. po solach litu) lub lęku.

Zomig

Jest to lek do przerywania migrenowego bólu głowy. Jest skuteczny wyłącznie w migrenie, nie pomaga w bólach głowy innego typu.

Maxalt RPD

Lek jest jednym z najskuteczniejszych leków stosowanych do przerwania napadu migreny.

Mariomigran

Hamujące uwalnianie serotoniny (przeciwserotoninowe) i agregację (zlepianie się) płytek krwi – zmniejsza częstość napadów migreny.

Dihydroergotaminum

Zwęża naczynia krwionośne głównie w obrębie czaszki (działanie przeciwmigrenowe) oraz drobne naczynia obwodowe; zwalnia czynność serca, podwyższa ciśnienie krwi, nasila ruchy robaczkowe (perystaltykę) przewodu pokarmowego – pochodna ergotaminy (alkaloidu sporyszu).

Flunarizinum

Jest to lek rozszerzający naczynia krwionośne, poprawiający przepływ krwi. Jest stosowany w przewlekłym leczeniu zawrotów głowy w przebiegu zaburzeń krążenia mózgowego, a także w chorobach błędnika, np. chorobie Méničre'a. Jest również stosowany w zapobieganiu migrenowym i naczynioruchowym bólom głowy. Jego skuteczność jest wątpliwa.