Polecane leki i suplementy na: napięcie

Thioridazin prolongatum

Jest pochodną fenotiazyny o silnym działaniu uspokajającym. Jest stosowana w leczeniu schizofrenii, psychozy schizoafektywnej, a także w leczeniu zaburzeń snu, zaburzeń nerwicowych z objawami ze strony różnych narządów, np. przewodu pokarmowego, serca itp., nadmiernego napięcia.

Valerin forte

Łagodnie uspokajające, ułatwiające zasypianie, rozkurczowe w obrębie jamy brzusznej. Zmniejsza uczucie niepokoju, drażliwości i napięcia w sytuacjach stresowych, w nerwicach.

Valdispert

Działa uspokajająco, kojąco, zmniejsza napięcie mięśni przewodu pokarmowego oraz mięśni naczyń (rozszerza naczynia krwionośne).

Mabuson

Średnio silne przeciwlękowe. Nie działa nasennie, przeciwdrgawkowo i nie zmniejsza napięcia mięśni szkieletowych i nie powoduje uzależnienia psychofizycznego, nie upośledza pamięci i nie wpływa depresyjnie na ośrodek oddechowy.

Thioridazin

Umiarkowane uspokajające, słabe przeciwdepresyjne i przeciwpsychotyczne – lek z grupy neuroleptyków pochodnych fenotiazyny. (Definicje: psychozy, halucynacji, omamów, autyzmu – patrz FENACTIL).