Polecane leki i suplementy na: napięcie nerwowe

Valerin Max

Tabletki uspokajające zawierające wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego. Polecane w stanach nadmiernego pobudzenia nerwowego.

Sedomix

Sedomix – to lek roślinny działający ogólnie uspokajająco.

Nervoheel N

Lek homeopatyczny zawierający 4-krotną rozcierkę z drzewa Strychnos igantii, mątwy zwyczajnej, bromku potasu oraz soli cynkowej kwasu izowalerianowego. Wykazuje działanie nasenne, anksjolityczne,

Homeogene 9

Boiron Homeogene 9 to lek homeopatyczny w formie tabletek do ssania. Przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych i dzieci od 6 roku życia w przebiegu dolegliwości takich jak ból gardła czy chrypka.

NervoCalm

Nervocalm to preparat zawierający składniki wspomagające funkcjonowanie układu nerwowego. Zawarte w preparacie ekstrakty z melisy i chmielu uspokają.

Doppelherz Energovital Tonik K

Jest to wielowitaminowy preparat zawierający żelazo, mikroelementy i wyciągi ziołowe. Pobudza metabolizm komórkowy i wspoma­ga czynności układu krążenia i układu nerwowego.

ExtraSpasmina

ExtraSpasmina to preparat przeznaczony dla pacjentów mających okresowe problemy z zasypianiem oraz w łagodnych stanach napięcia nerwowego. Zawarte w preparacie wyciągi z melisy i kozłka lekarskiego działają uspokajająco i rozkurczowo.

Apisen

Apisen to preparat zawierający ziołowe składniki o działaniu uspokajającym, wspomagającym zasypianie, zmniejszającym objawy stresu i napięcia emocjonalnego. Dodatkowo zawarte w preparacie magnez oraz witamina B6 to składniki odgrywające istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. 

Olimp Forsen

Forsen to suplement diety zawierający naturalne składniki stosowany w problemach z zasypianiem. Składniki preparatu łagodzą stany napięcia nerwowego, pomagają uzyskać stan relaksu i wyciszenia przed snem oraz korzystnie wpływają na jego jakość. Zaletą suplementu Forsen jest to, że nie wywołuje otumanienia.

Benospokój tabletki

Benospokój to suplement diety zawierający wyciąg z melisy lekarskiej oraz L-teaninę. Obie te substancje działają na organizm uspokajająco, rozluźniająco oraz relaksacyjnie. Łagodzą napięcie psychiczne, pomagają uwolnić się od stresu i umożliwiają odprężenie.

Neopersen forte kapsułki

Unikalnie dobrane ekstrakty z koszyczka rumianku i liści melisy, sprawiają że Neopersen to preparat łagodzący napięcie psychiczne, wspomagający wyciszenie organizmu. Dodatek ekstraktu z korzenia różeńca górskiego wpływa na zwiększenie odporności na stres.

Persen forte kapsułki

Skojarzone działanie składników: uspokajające, łagodzące dolegliwości ze strony układu nerwowego (niepokój, pobudzenie, napięcie i zaburzenia snu), rozkurczowe.

Kalms tabletki

Skojarzone działanie składników: uspokajające, zmniejszające napięcie psychiczne, ułatwiające zasypianie.

Melisal forte

Skojarzone działanie składników: uspokajające, ułatwiające zasypianie, poprawiające nastrój, przeciwskurczowe.

Rudotel

Lek należy do pochodnych benzodiazepiny, ma działanie przeciwlękowe, a także uspokajające i nasenne, przeciwdrgawkowe i zwiotczające mięśnie szkieletowe.

Medazepam

Długotrwałe wybiórcze przeciwlękowe; także przeciwdrgawkowe i zmniejszające napięcie mięśni – lek z grupy benzodiazepin.

Alprox

Lek Alprox zawiera alprazolam – benzodiazepinę używaną w leczeniu napadów paniki, lęków różnego rodzaju (SAD, GAD) oraz – bardzo rzadko – bezsenności. Alprazolam wykazuje działanie nasenne, anksjolityczne, przeciwdrgawkowe i uspokajające.