Polecane leki i suplementy na: nawilżanie skóry

Maść czy krem – jaki preparat wybrać?

Krem czy maść? W tym przypadku odpowiedź “obojętnie” jest niewłaściwa. Każdy z tych preparatów charakteryzuje się innym sposobem działania oraz zastosowaniem. Wybór odpowiedniej formy jest uzależniony m.in. od rodzaju choroby, stanu skóry, zamierzonej intensywności wchłaniania oraz właściwości samej substancji leczniczej. Dlatego należy pamiętać, by nie dokonywać takich zamian samemu, w szczególności w przypadków leków na receptę o konkretnym […]

Farmona Pantenol Kids

Farmona Pantenol Kids to pianka dla dzieci o właściwościach kojących i nawilżających. Przyspiesza gojenie ran i uszkodzeń skóry. Może być stosowana na ciało i twarz w celu pielęgnacji skóry po oparzeniach słonecznych, stłuczeniach czy odparzeniach.

Detocell

Detocell to preparat przeznaczony dla kobiet borykających się z problemem cellulitu. Zawarty z preparacie olej z ogórecznika ożywia i dotlenia skórę. 

Capivit HydroControl

Capivit HydroControl to preparat polecany szczególnie osobom o wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień skórze. Składniki preparatu: witamina A i E oraz olej z nasion ogórecznika zwiększają nawilżenie oraz elastyczność skóry. 

Belissa 40+

Belissa 40+ to preparat wzmacniający włosy, skórę i paznokcie, a dodatkowo redukujący zmarszczki. Zawarte w preparacie L-cysteina i skrzyp polny wzmacniają włosy, skórę i paznokcie.

Belissa

Belissa to preparat zawierający składniki stosowane w celu wzmocnienia i regeneracji włosów. Wyciąg ze skrzypu polnego jest źródłem krzemu niezbędnego dla prawidłowej struktury włosów i paznokci.

Belissa hydro tabletki

Kompleksowo dobrane składniki preparatu wspomagają właściwe nawilżenie głębokich warstw skóry, sprawiając że staje się ona jędrna i gładka.

Biafine

Preparat do stosowania na skórę o działaniu natłuszczającym, nawilżającym i ochronnym. Stosowany zapobiegawczo w celu przeciwdziałania oparzeniom w trakcie radioterapii.

Bepanthen plus krem

Miejscowe przeciwzapalne, przyśpieszające i usprawniające regenerację nabłonka i skóry, zwiększające elastyczność, poprawiające stopień nawilżenia skóry; preparat z grupy witamin (witamina B5).

Optiderm F krem

Złożone, mocznik zwiększa wilgotność skóry dzięki wiązaniu wody w warstwie rogowej naskórka, polidokanol – działa miejscowo znieczulająco.