Polecane leki i suplementy na: nerwica

Nervoheel N

Lek homeopatyczny zawierający 4-krotną rozcierkę z drzewa Strychnos igantii, mątwy zwyczajnej, bromku potasu oraz soli cynkowej kwasu izowalerianowego. Wykazuje działanie nasenne, anksjolityczne,

Acespargin

Preparat wpływa stymulująco na czynność mózgu, poprawia pamięć, koncentrację i samopoczucie, wpływa na czynność mięśni, ser­ca i układu nerwowego i odpornościowego. Stosowany jest w stanach niedoboru magnezu i potasu, jako środek kardioprotekcyjny, w stanach przemęczenia, podczas leczenia diuretykami.

Bellergot

Preparat złożony wykazujący działanie uspokajające, nasenne, przeciwdrgawkowe, przeciwskurczowe oraz zmniejszające wydzielanie gruczołów potowych, łzowych, ślinowych, śluzowych.

Lexotan

Lek należący do pochodnych benzodiazepiny, o silnym działaniu przeciwlękowym. Działa też uspokajająco i zwiotczająco na mięśnie szkieletowe. Jest stosowany w leczeniu lęku i stanów napięcia nerwowego, zaburzeń psychosomatycznych, pomocniczo w zespole napięcia przedmiesiącz­kowego, czynnościowych zaburzeniach układu krążenia, serca, dróg oddechowych.

Hydroxyzinum iniekcje

Hydroksyzyna to lek uspokajający i przeciwlękowy. Mechanizm jej działania związany jest z zahamowaniem ośrodków w układzie nerwowym. Dodatkowo, działa przeciwhistaminowo (wykazuje działanie przeciwuczuleniowe), przeciwwymiotnie oraz przeciwbólowo. Łagodzi stany napięcia wewnętrznego, napięcia lękowego oraz napięcia mięśniowego. Lek nie wpływa hamująco na czynność kory mózgowej.

Kalms tabletki

Skojarzone działanie składników: uspokajające, zmniejszające napięcie psychiczne, ułatwiające zasypianie.

Melisal forte

Skojarzone działanie składników: uspokajające, ułatwiające zasypianie, poprawiające nastrój, przeciwskurczowe.

Oksazepam TZF

Średnio długie (trwające 6-8 godzin) silne przeciwlękowe, słabsze uspokajająco – nasenne i obniżające napięcie mięśni – lek z grupy benzodiazepin.

Milocardin

Lek złożony o działaniu uspokajającym i nasennym oraz rozkurczowym. Jest stosowany w łagodnych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych lub sercowych w przebiegu nerwicy.

Medazepam

Długotrwałe wybiórcze przeciwlękowe; także przeciwdrgawkowe i zmniejszające napięcie mięśni – lek z grupy benzodiazepin.

Mabuson

Średnio silne przeciwlękowe. Nie działa nasennie, przeciwdrgawkowo i nie zmniejsza napięcia mięśni szkieletowych i nie powoduje uzależnienia psychofizycznego, nie upośledza pamięci i nie wpływa depresyjnie na ośrodek oddechowy.

Cloranxen

Lek należy do grupy pochodnych benzodiazepiny o działaniu przeciwlękowym oraz uspokajającym i nasennym. Ma również działanie zwiotczające mięśnie szkieletowe i przeciwdrgawkowe. Jest stosowany w leczeniu stanów lękowych, nerwicy lękowej, stanów nadmiernego pobudzenia oraz w uzależnieniu alkoholowym i padaczce.

Fluanxol

Jest to lek należący do grupy neuroleptyków. Jest stosowany w leczeniu schizofrenii oraz różnego typu uzależnień (kokaina, alkohol). W małych dawkach wykazuje słabe działanie przeciwlękowe, dlatego bywa również stosowany w leczeniu niektórych typów depresji, lęku, nerwicy.

Doxepin

Słabe przeciwdepresyjne; silne przeciwlękowe i uspokajające, słabe poprawiające napęd – lek z grupy trójcyklicznych (trójpierścieniowych) leków przeciwdepresyjnych I (starej) generacji.