Polecane leki i suplementy na: niedobór wapnia

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń potrzebny do mineralizacji kości, a również usprawnić funkcjonowanie układu nerwowego i krwionośnego.

Tran Hasco

Tran stanowi jeden z najstarszych i najszerzej stosowanych preparatów leczniczych. Początkowo niepoddany obróbce i badaniom, dostępny tylko w postaci płynnej. Obecnie w formie standaryzowanej i kontrolowanej jakości, w wygodnych do przyjmowania kapsułkach. Tran jest niezawodnym i uniwersalnym produktem na poprawę ogólnej odporności organizmu i uzupełnienie niedoborów witaminowych.

Cardiomin B6

Cardiomin B6 to suplement, którego zadaniem jest uzupełnianie diety w określone składniki mineralne takie jak wapń, magnez i potas.

Calcynovit 1250+D3

Suplement diety Calcynovit 1250+D3 dostarcza do organizmu odpowiednią ilość składników mineralnych (wapń, cynk, magnez) oraz witaminę D3.

Devikap

Devikap jest lekiem opartym na substancji aktywnej jaką jest cholekalcyferol, czyli po prostu witamina D3. W związku z tym jest stosowany przy niedoborze tejże witaminy w organizmie oraz przy schorzeniach związanych z niedoborem wapnia. Witamina D3 ma duże znaczenie dla prawidłowej budowy kości. Pomaga także regenerować mięśnie i neurony a pośrednio ma działanie przeciwbakteryjne.

Ostercal 1250D

Ostercal 1250D to preparat zawierający wapń pochodzący z muszli ostryg. Produkt jest polecany dla pacjentów z niedoborem wapnia i witaminy D, a także cierpiących z powodu osteoporozy pomocniczo.

Wzrostan

Wzrostan to preparat zawierający składniki niezbędne dla dzieci do prawidłowego rozwoju kości i wzrostu. Wapń, fosfor oraz witamina K wpływają na utrzymanie zdrowych kości.

Dolomit

Preparat zawiera magnez, który odgrywa ważną rolę w procesie skurczu mięśni, wpływa na pobudliwość nerwowo-mięśniową. Objawy niedoboru magnezu to m.in. wzmożone napięcie mięśniowe, drżenie i skurcze mięśni, zaburzenia rytmu serca.

Devisol-25

Lek jest metabolitem witaminy D3, regulującym gospodarkę soli wapnia i fosforu w organizmie. Wzmaga wchłanianie wapnia i fosforanów z przewodu pokarmowego.

Wamag

Preparat zawiera w swoim składzie związki wapnia i magnezu.

Calcium C

Wapń jest niezbędnym składnikiem protoplazmy komórkowej, regulującym przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, czynność mięśni, prawidłowy rozwój układu kostnego, procesy krzepnięcia krwi oraz przepuszczalność błon komórkowych naczyń. Witamina C zawar­ta w preparacie wspomaga procesy obronne organizmu i działa uszczelniająco na śródbłonki naczyń. Niedobór tej witaminy upośle­dza procesy mineralizacji kości i nasila procesy resorpcji prowadząc do osteopenii.

Calperos

Wapń jest niezbędnym składnikiem protoplazmy komórkowej, regulującym przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, czynność mięśni, prawidłowy rozwój układu kostnego, procesy krzepnięcia krwi oraz przepuszczalność błon komórkowych naczyń.

Ozone Calcium Forte

Ozone Calcium Forte to suplement diety zawierający wapń oraz witaminę C. Wapń jest jednym z podstawowych składników mineralnych organizmu, który współtworzy tkankę kostną.

Satural

Satural to lek zawierający laktoglukonian wapnia. Wapń jest jednym z podstawowych składników mineralnych organizmu, który współtworzy tkankę kostną.

Vicalvit D

Vicalvit D to lek zawierający wapń oraz witaminę D3. Wapń jest jednym z podstawowych składników mineralnych organizmu, który współtworzy tkankę kostną.

Calperos Osteo

W skład leku Calperos Osteo wchodzą wapń oraz cholekalcyferol. Cholekalcyferol to naturalnie występująca  forma witaminy D. Jest ona substratem przekształcanym do aktywnej formy witaminy D, 1,25-dihydroksycholekalcyferolu.