Polecane leki i suplementy na: niedobór żelaza

Restonum

Restonum to preparat przeznaczony dla pacjentów cierpiących na objawy zespołu niespokojnych nóg oraz niedobory żelaza i magnezu. Magnez zawarty w preparacie usprawnia funkcjonowanie mięśni, a żelazo jest niezbędne do produkcji krwinek czerwonych.

Falvit

Falvit to preparat zawierający zestaw witamin i minerałów. Jest polecany w przypadku niedoborów witamin i w czasie zwiększonego zapotrzebowania na minerały i witaminy, w szczególności dla kobiet.

Acti-Globin

Acti-Globin to preparat zawierający składniki uprawniające produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny. Żelazo wpływa na metabolizm energetyczny i funkcjonowanie układu odpornościowego.

Biofer Folic

Biofer Folic to preparat polecany kobietom planującym zajść w ciążę, ciężarnym oraz karmiącym piersią. Uzupełnia niedobory żelaza oraz kwasu foliowego w organizmie.

Biofer

Biofer to preparat przeznaczony dla osób z niedoborem żelaza. Zawiera dwie formy  żelaza organicznego: żelazo hemowe związane w cząsteczce hemoglobiny oraz żelazo niehemowe w postaci fumaranu żelaza.

Apifer

Apifer jest źródłem witamin oraz składników mineralnych wpływających korzystnie na funkcjonowanie organizmu matki oraz rozwój organizmu jej dziecka. Zapobiega anemii, dzięki obecności żelaza niezbędnego do wiązania hemoglobiny.

Actiferol Fe

Actiferol Fe dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego dla niemowląt, dzieci i dorosłych stosowany w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza oraz w stanach niedoboru żelaza i anemii.

Tardyferon-Fol

Jest to preparat o skojarzonym działaniu żelaza i kwasu foliowego. Żelazo odgrywa rolę w przenoszeniu tlenu i procesach oddychania tkankowego, pobudza krwiotwórczą czynność szpiku, zwiększa stężenie hemoglobiny oraz liczbę krwinek czerwonych. Kwas foliowy wpływa m.in. na procesy krwiotwórcze.

Tardyferon tabletki

Patrz: ADDITIVA FERRUM. Mukoproteoza wywiera działanie ochronne na błonę śluzową przewodu pokarmowego, zapobiegając jej podrażnieniom i uszkodzeniu.

Polferyna tabletki

Skojarzone działanie składników: wyciągu z pyłku kwiatowego (zawiera naturalne witaminy, składniki mineralne oraz białka, aminokwasy, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, fosfolipidy, fitosterole i flawonoidy) oraz laktoferyny (oczyszczona frakcja białka mleka krowiego zawierająca naturalne żelazo, ułatwiająca transport i dystrybucję żelaza) i fumaranu żelazawego (źródło żelaza).

Hemofer

Żelazo zawarte w preparacie odgrywa rolę w przenoszeniu tlenu i procesach oddychania tkankowego, pobudza krwiotwórczą czynność szpiku, zwiększa stężenie hemoglobiny oraz liczbę krwinek czerwonych.

Ferrum Lek syrop

Patrz: ADDITIVA FERRUM. Połączenie żelaza z izomaltozą powoduje, iż lek wchłania się dobrze z przewodu pokarmowego także w obecności posiłku oraz może być stosowany jednocześnie z innymi lekami, które w przypadku innych preparatów wchodzą w interakcje z żelazem i z tego powodu ich łączne stosowanie nie jest zalecane (patrz INTERAKCJE w ADDITIVA FERRUM); podczas stosowania […]

Feroplex

Jest to organiczny związek żelaza, gdzie uwolnienie jonów tego pierwiastka zachodzi w dwunastnicy i jelicie czczym. Preparat nie działa drażniąco na błonę śluzową żołądka.

Eisendragees ratiopharm tabletki

Uzupełnia niedobór żelaza. Żelazo łącząc się z białkami tworzy w organizmie tzw ferroproteiny. Najbardziej znane to: hemoglobina (blisko 3/4 zapasów żelaza w organizmie), mioglobina, cytochromy, katalazy i peroksydazy. Hemoglobina jest niezbędnym składnikiem krwinek czerwonych (erytrocytów) odgrywającym decydującą rolę w transporcie tlenu z płuc do wszystkich tkanek.

Ascofer

Preparat żelaza o działaniu krwiotwórczym, wykorzystywanym do produkcji hemoglobiny. Ułatwia przyswajanie żelaza z jelita.