Polecane leki i suplementy na: niedrożność nosa

Jakie krople do nosa – wybieramy najlepsze!

Mówią, że katar leczony trwa tydzień, a nieleczony 7 dni – jednak mimo to większość osób przy pierwszych jego objawach pędzi po ratunek do apteki. Tam czeka je konfrontacja z tysiącami preparatów obiecujących szybką ulgę; nie wszystkie są jednak dobre dla każdego! Dzisiaj mały poradnik dla zakatarzonych 🙂

Pneumovit żel

Żel na bazie roztworu leczniczej wody mineralnej. W swoim składzie zawiera kombinację olejków eterycznych działających udrażniająco na nozdrza, kojąco i rozgrzewająco.

Otrivin Natural Eukaliptus

Otrivin Natural Eucaliptus to preparat służący do udrażniania i oczyszczania nosa, zawierający wodę morską, wzbogacony olejkiem eukaliptusowym i ekstraktem z dzikiej mięty.

Nasic aerozol

Nasic to preparat w postaci aerozolu, stosowany w niedrożności nosa i ułatwiający gojenie.

Sinulan forte tabletki powlekane

Sinulan forte suplement diety zawiera ekstrakty roślinne, które wspomagają funkcjonowanie górnych dróg oddechowych (zatoki, nos, gardło) i stymulują działanie układu odpornościowego.

Mistabron

Jest to lek mukolityczny, który przez zmianę składu wydzieliny w drogach oddechowych zmniejsza jej lepkość i ułatwia odkrztuszanie. Stosuje się go w zakaźnych i innych chorobach dróg oddechowych, w tym w nieżytach nosa, w których dochodzi do gromadzenia się gęstej wydzieliny.