Polecane leki i suplementy na: niepłodność

Nolvadex

Jest to lek o działaniu przeciwestrogenowym (estrogeny są to kobiece hormony płciowe wydzielane przez jajniki), który za pomocą wielu zróżnicowanych mechanizmów hamuje rozwój nowotworów.

Menopur

Menotropina pobudza dojrzewanie pęcherzyków Graafa u kobiet i powoduje luteinizaję oraz czynność plemnikotwórczą u mężczyzn.

Diphereline

Jest to syntetyczny analog gonadoliberyny (która kontroluje wydzielanie hormonów przysadkowych LH i FSH).

Duphaston

Duphaston zawiera w swoim składzie dydrogesteron – progestagen otrzymywany syntetycznie, wykazujący zbliżone działanie do występującego w organizmie kobiety progesteronu.

Bromocorn

Lek o działaniu na komórki wydzielające prolaktynę, zmniejsza jej wydzielanie przez przedni płat przysadki, hamując laktację. Lek w dużych dawkach zmniejsza objawy parkinsonizmu.

Bromergon

Hamuje wydzielanie naturalnej prolaktyny – hormonu odpowiedzialnego w organizmie kobiety za wytwarzanie mleka w okresie poporodowym, której nadmiar jest przyczyną szeregu schorzeń, m.in. niepłodności; wykazuje także działanie znoszące objawy w chorobie Parkinsona.

Pregnyl

Jest to ludzka gonadotropina łożyskowa otrzymywana z moczu kobiet ciężarnych.

Menogon ampułka

Folitropina (FSH) i lutropina (LH) u kobiet pobudzają dojrzewanie pęcherzyków, wpływają na wydzielanie estrogenów. U mężczyzn fizjologicznie pobudzają spermatogenezę (tworzenie plemników).

Luteina

Jest to naturalnie wydzielany przez jajniki hormon płciowy ważny dla czynności żeńskiego układu płciowego i podtrzymania ciąży. Z Podejmuje się próby stosowania progestagenów w znoszeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Progesteron źle wchłania się po podaniu doustnym, co utrudnia terapię tym lekiem.

Luteina 50 tabletki

Naturalny hormon żeński otrzymywany syntetycznie, produkowany w organizmie kobiety przez ciałko żółte, łożysko (od 3. miesiąca ciąży), jajniki.

Clostilbegyt

Klomifen powoduje u kobiet uwalnianie hormonów odpowiedzialnych za dojrzewanie pęcherzyka jajnikowego i owulację, u męż­czyzn pobudza spermatogenezę.

Biogonadyl 5000

Ampułka + rozpuszczalnik do przygotowania roztworu do wstrzyknięć domięśniowych. Hormon wytwarzany przez kosmówkę łożyska.