Polecane leki i suplementy na: niepokój

Stres przyczyny, objawy i leczenie

Stres od wieków towarzyszy ludziom w ich codziennym życiu. Jeśli trwa krótko, wówczas mobilizuje siły organizmu do stawienia czoła problemom, natomiast długotrwały jest przyczyną wielu różnorodnych schorzeń psychicznych i somatycznych. Przyczyny stresu Przyczyny stresu, który utrzymuje się przez dłuższy czas, dotyczą najczęściej nieprawidłowego stylu życia, związanego z pośpiechem, ciągłym pędem życia, zbyt dużymi ambicjami i […]

Sedomix

Sedomix – to lek roślinny działający ogólnie uspokajająco.

Heel-Viburcol plus

Preparat homeopatyczny, używany w leczeniu zaburzeń lękowych u dzieci wywołanych bolesnym ząbkowaniem, kolkami oraz przeziębieniem. Zawiera rozcierkę z pokrzyku wilczej jagody (Atropa belladonna), która wykazuje silne działanie anksjolityczne i nasenne, ponadto zawarte w niej alkaloidy - skopolamina oraz atropina - wpływają hamująco na układ nerwowy.

Venlectine

Lek antydepresyjny z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Jego substancją czynną jest wenlafaksyna, która - poza działaniem polepszającym nastrój ludzi chorych - ma działanie przeciwlękowe. Używana jest czasem w leczeniu fobii społecznej.

Estazolam Polfarmex

Jest to pochodna benzodiazepiny, wykazująca silne działanie nasenne, uspokajające, przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe i miorelaksacyjne.

Symfaxin ER

Symfaxin ER zawiera jako substancję czynną wenlafaksynę, lek przeciwdepresyjny. Wenlafaksyna hamuje wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny.

Deprim

Deprim to preparat zawierający jako substancję czynną wyciąg z dziurawca. Hyperycyny zawarte w wyciągu działają przeciwdepresyjnie i łagodzą objawy obniżonego samopoczucia.

Decaldol

Lek o działaniu przeciwpsychotycznym, uspokajającym, przeciwlękowym i przeciwwymiotnym.

Astres Forte

Astres Forte to preparat wspomagający pracę układu nerwowego. Zawiera w swoim składzie cynk, selen, magnez, mangan, wapń oraz zestaw witamin: B1, B6 i E.

Polfergan

Polfergan to lek zawierający prometazynę, wykazującą działanie przeciwhistaminowe, antyalergiczne oraz przeciwpsychotyczne.

Heminevrin

Lek o działaniu uspokajającym, nasennym i przeciwdrgawkowym. Działa silnie i krótko. Jest stosowany w leczeniu stanów niepokoju, pobudzenia, zaburzeń snu u osób w wieku podeszłym, stanów abstynencji alkoholowej.

Estazolam Espefa

Lek należący do pochodnych benzodiazepiny. Wykorzystywane jest jego działanie nasenne. Ma również właściwości przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe i zmniejszające napięcie mięśni. Jest stosowany w leczeniu zaburzeń snu, np. trudności w zasypianiu, bezsenności.

Haloperidol

Silne antypsychotyczne i uspokajające, słabe przeciwdepresyjne i antyautystyczne, także przeciwwymiotne – lek z grupy neuroleptyków pochodnych butyrofenonu.

Peragal (Perazyna)

Lek należy do grupy neuroleptyków pochodnych fenotiazyny. Ma działanie przeciwpsychotyczne (usuwa objawy niektórych chorób psychicznych) i uspokajające. Patrz również: PERAZIN.

Spamilan

Lek o działaniu uspokajającym i przeciwlękowym, stosowany w zwalczaniu lęku o różnej etiologii, stanów niepokoju z towarzyszącymi objawami somatycznymi.

Hydroxyzinum iniekcje

Hydroksyzyna to lek uspokajający i przeciwlękowy. Mechanizm jej działania związany jest z zahamowaniem ośrodków w układzie nerwowym. Dodatkowo, działa przeciwhistaminowo (wykazuje działanie przeciwuczuleniowe), przeciwwymiotnie oraz przeciwbólowo. Łagodzi stany napięcia wewnętrznego, napięcia lękowego oraz napięcia mięśniowego. Lek nie wpływa hamująco na czynność kory mózgowej.

Meliski

Meliski to suplement diety w formie pastylek do ssania, zawierające wyciąg z szyszek chmielu oraz ziela melisy. Wyciąg z szyszek chmielu ma działanie hamujące na ośrodkowy układ nerwowy. Związki w nim zawarte utrudniają przenoszenie bodźców do ośrodkowego układu nerwowego. Dodatkowo, zmniejszają napięcie mięśni gładkich naczyń krwionośnych, dróg moczowych czy jelit. Gorycze chmielowe ułatwiają trawienie, przyswajanie […]

Valused płyn

Skojarzone działanie składników: kapsułki: uspokajające i ułatwiające zasypianie; płyn: tonizujące na stany emocjonalne i sferę ruchową w ośrodkowym układzie nerwowym.