Polecane leki i suplementy na: nietrzymanie moczu

Defur

Tolterodyna hamuje czynność skurczową mięśnia wypieracza pęcherza.

Feminost

Feminost to preparat zawierający składniki wpływające pozytywnie na funkcje dróg moczowych i utrzymujące właściwe napięcie mięśni odpowiadających za trzymanie moczu. Witamina B12 wzmacnia układ odpornościowy, a witamina D układ mięśniowy.

Toviaz

Lek zawierający substancję czynną – fezoterodynę. To spazmolityk urologiczny. Zmniejsza liczbę przypadków nietrzymania moczu z powodu naglącego parcia oraz redukuje częstotliwość oddawania moczu.

Betmiga

Betmiga zawiera jako substancję czynną mirabegron – agonista receptorów b3-adrenergicznych. Rozluźnia i zmniejsza napięcie mięśni gładkich pęcherza moczowego.

Femurin

Femurin to suplement diety, który poprawia komfort życia kobiet, cierpiących na problem z utrzymaniem moczu. Aktywne związki zawarte w pestkach dyni oraz ekstrakcie z soi, korzystnie wpływają na napięcie mięśni miednicy.

Xeristar kapsułki dojelitowe

Powoduje silniejsze zamknięcie cewki moczowej podczas gromadzenia moczu w czasie wysiłku fizycznego, co zmniejsza objawy nietrzymania moczu – lek z grupy inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny.

Vesicare tabletki powlekane

Hamujące skurcz mięśni gładkich wypieracza pęcherza moczowego, co powoduje zmniejszenie dolegliwości związanych z naglącym parciem na pęcherz moczowy.

Ditropan

Bezpośrednie i wybiórcze rozkurczające na mięśniówkę gładką dróg moczowych (szczególnie zmniejszające napięcie i częstość skurczów mięśni gładkich pęcherza moczowego, co skutkuje zwiększeniem jego pojemności i zmniejszeniem częstości niekontrolowanego oddawania moczu).

Detrusitol

Zmniejsza częstość oddawania moczu oraz zapobiega popuszczaniu (nietrzymaniu) moczu w przypadkach nadreaktywności pęcherza moczowego (nieprawidłowego skurczu pęcherza moczowego podczas jego wypełniania).