Polecane leki i suplementy na: niewydolność serca

Prinivil

Lek zawierający lisinopril- substancję zmniejszającą ciśnienie krwi. Wykorzystywany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca.

Krople nasercowe Hasco

W celu łagodzenia początkowych, lekkich stanów niewydolności mięśnia sercowego u osób starszych, zaburzeń rytmu serca na tle nerwowym(np. w okresie menopauzy) i w celu uspokojenia zalecane jest stosowanie preparatów bez recepty na bazie ziół, np. kropli nasercowych.

Kandesar

Z powodu bardzo słabego wchłaniania kandesartanu z przewodu pokarmowego stosowany jest jego prekursor, cileksetil kandesartanu, który zostaje przekształcony w organizmie w aktywnie działający kandesartan.

Nebivolek

Jest to długo działający lek beta-adrenolityczny blokujący część współczulną układu nerwowego, a dodatkowo w innym mechanizmie rozkurczający naczynia krwionośne.

Tialorid mite

Preparat jest połączeniem dwóch leków moczopędnych: tiazydu moczopędnego – hydrochlorotiazydu i oszczędzającego potas – amiloridu.

Tritace

Lek należy do tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny, czyli grupy związków hamujących aktywność enzymu przekształcającego angiotensynę I w aktywnie działającą w organizmie angiotensynę II, substancję o udowodnionym niekorzystnym działaniu w niektórych schorzeniach układu sercowo-naczyniowego i nerek.

Ebivol

Lek powoduje zwolnienie czynności serca i spadek ciśnienia tętniczego krwi w spoczynku jak i podczas wysiłku fizycznego. Dotyczy to osób z prawidłowym ciśnieniem i z nadciśnieniem.

Ranopril

Lek (tzw. inhibitor konwertazy ACE) hamuje aktywność enzymu przekształcającego angiotensynę I w angiotensynę II, która ma bardzo silne działanie kurczące na naczynia krwionośne.

Sobycor

Preparat jest blokerem receptorów mięśnia sercowego. Lek zwalnia czynność serca i zmniejsza objętość minutową, obniża ciśnienie krwi.

Bilokord

Bilokord zawiera bisoprolol – beta-bloker. Działanie leku polega na zablokowaniu receptorów adrenergicznych typu beta.

Bespres

Bespres zawiera walsartan, substancję czynną należącą do grupy antagonistów receptora angiotensyny II , zwanych też sartanami. Walsartan blokuje receptory angiotensyny II, przez co uniemożliwia ich wiązanie się z angiotensyną II i hamuje jej działanie.

Bibloc

Bibloc to preparat zawierający bisoprolol, substancję należącą do grupy leków zwanych beta-blokerami. Bisoprolol hamuje receptory adrenergiczne typu beta.

Apo-Lozart

Lek hamuje aktywność angiotensyny II, która ma bardzo silne właściwości kurczące na naczynia krwionośne.

Corotrope

Preparat o działaniu wzmagającym siłę skurczu i wydajność pracy serca, rozszerzającym naczynia tętnicze i żylne.

Axtil

Axtil zawiera jako substancję czynna ramipril, lek z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny. Ramipril hamuje aktywność enzymu odpowiedzialnego za powstawanie angiotensyny II.

Avedol

Avedol zawiera jako substancje czynną karwedilol, lek blokujący receptory alfa- i beta-adrenergiczne. Lek uniemożliwia pobudzenie receptorów, dzięki czemu hamuje działanie adrenaliny i noradrenaliny na tkanki docelowe posiadające dane receptory.

Atram

Lek blokujący receptory α1 i receptory β1 i β2. Prowadzi to do rozkurczu mięśniówki naczyń i zmniejszenia oporu obwodowego i zmniejszenia objętości wyrzutowej i pojemności minutowej serca.

Candepres

Lek hamujący aktywność angiotensyny II, co prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi.

Opacorden

Jest to lek antyarytmiczny. Bardzo skutecznie normalizuje różne zaburzenia rytmu serca (nieprawidłowe nieregularne bicie serca).

Clopamid

Moczopędne, obniżające ciśnienie tętnicze (wyłącznie u osób z nadciśnieniem tętniczym – u osób zdrowych działanie to praktycznie nie występuje) – lek zbliżony do grupy moczopędnych leków tiazydowych (chlortalidone, hydrochlorothiazid). Hamuje resorpcję zwrotną sodu w nerkach.