Polecane leki i suplementy na: niewydolność wątroby

Clopamid

Moczopędne, obniżające ciśnienie tętnicze (wyłącznie u osób z nadciśnieniem tętniczym – u osób zdrowych działanie to praktycznie nie występuje) – lek zbliżony do grupy moczopędnych leków tiazydowych (chlortalidone, hydrochlorothiazid). Hamuje resorpcję zwrotną sodu w nerkach.

Raphacholin AC

Działa żółciotwórczo i żółciopędnie, wzmaga ruchy perystaltyczne jelit, działa słabo rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Lek jest stosowany w stanach zapalnych dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego, niewydolności wątroby, zaburzeniach trawienia oraz w zaparciach.

Hotemin kapsułki

Długotrwałe przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) NLPZ.

Helpin Forte tabletki powlekane

Działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o sile działania zbliżonej do kwasu acetylosalicylowego (acetylsalicylic acid). Mechanizm działania niesteroidowych leków przeciwzapalnych polega na blokowaniu cyklooksygenaz (COX) – enzymów odpowiedzialnych za powstawanie prostaglandyn – substancji uczestniczących w procesie zapalenia, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia objawów stanu zapalnego. […]

Neomycinum (tabletki)

Jest to antybiotyk aminoglikozydowy działający bakteriobójczo na wiele gatunków bakterii chorobotwórczych. Jest stosowany w celu przygotowania przewodu pokarmowego do zabiegów chirurgicznych (zwykle razem z innymi antybiotykami) oraz w celu zmniejszenia wytwarzania amoniaku w przypadku niewydolności wątroby (śpiączka wątrobowa i stany przedśpiączkowe).

Hepatil

Działanie przyspieszające wątrobowe i mózgowe procesy odtruwania z amoniaku; normalizujące przemianę węglowodanów i tłuszczów (działanie lipotropowe). Wskazaniem do stosowania leku mają być zaburzenia trawienia na podłożu fermentacyjnym w przewlekłych chorobach wątroby.

Hepa-Merz 3000 granulat

Przyspiesza wątrobowe i mózgowe procesy odtruwania, korzystnie wpływa na przemiany białek, tłuszczów i węglowodanów w organizmie, działa regenerująco na komórki wątrobowe. Substancją czynną jest ornityna – aminokwas biorący udział w wątrobowej syntezie mocznika z amoniaku.