Polecane leki i suplementy na: nudności

Tribux Bio

Lek dostępny bez recepty normalizujący pracę jelit i przewodu pokarmowego w postaci tabletek. Substancją aktywną jest trimebutyna.

Prokit

Lek wpływający na polepszenie motoryki żołądkowo-jelitowej. Ułatwia przechodzenie pokarmu przez układ pokarmowy, zapobiega refluksowi, a przy okazji przeciwdziała wymiotom.

Torecan

Jest to lek o silnym działaniu przeciwwymiotnym, należący do grupy pochodnych fenotiazyny.

Rennie Antacidum

Preparat o właściwościach osłaniających błonę śluzową żołądka i dwunastnicy, ściągających i zobojętniających.

Decaldol

Lek o działaniu przeciwpsychotycznym, uspokajającym, przeciwlękowym i przeciwwymiotnym.

Emend

Lek zawierający substancję czynną – aprepitant. Działa przeciwwymiotnie i zapobiega nudnościom u pacjentów leczonych onkologicznie.

Avioplant Junior

Avioplant Junior posiada sproszkowane kłącze imbiru. Zwiększa wydzielanie śliny, soku żołądkowego, żółci.

Amarin

Amarin to preparat zapobiegający mdłościom i nudnościom w podróży. Zawiera wyciąg z kłącza imbiru, który wpływa tonizująco na układ pokarmowy, pobudza wydzielanie soków żołądkowych i śliny. 

Haloperidol

Silne antypsychotyczne i uspokajające, słabe przeciwdepresyjne i antyautystyczne, także przeciwwymiotne – lek z grupy neuroleptyków pochodnych butyrofenonu.

Chloropernazinum

Jest to słaby neuroleptyk z grupy pochodnych fenotiazyny (grupa leków stosowana w leczeniu chorób psychicznych) o silnym działaniu przeciwwymiotnym. Stosowany jest w przypadku silnych nudności i wymiotów. Czasami stosuje się go również w leczeniu przewlekłej schizofrenii i psychoz alkoholowych.

Avioplant kapsułki

Avioplant to lek łagodzący dyskomfort żołądkowy oraz złe samopoczucie podczas podróży samochodem, samolotem czy też statkiem. Zapobiega nudnościom oraz wymiotom.  

Motomarin tabletki

Motomarin to suplement diety łagodzący dyskomfort żołądkowy oraz złe samopoczucie podczas podróży samochodem, samolotem czy też statkiem.

Atossa

Bardzo silne, długotrwałe hamujące nudności i przeciwwymiotne – lek z grupy wybiórczych blokerów receptorów serotoninowych 5-HT3.

Aviomarin tabletki

Zawarty w preparacie dimenhydrynat jest lekiem przeciwhistaminowym o silnym działaniu przeciwwymiotnym, przeciwalergicznym i łagodnie uspokajającym. Zapobiega objawom i łagodzi symptomy towarzyszące chorobie lokomocyjnej, zmniejsza nudności i wymioty.

Diphergan

Silne przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe) i przeciwświądowe; także uspokajające, nasenne, przeciwwymiotne – lek przeciwhistaminowy I generacji.

Migpriv proszek

Skojarzone działanie składników: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i przeciwwymiotne.

Promazin drażetki

Promazyna jest neuroleptykiem z grupy pochodnych fenotiazyny o działaniu antypsychotycznym (znosi objawy niektórych chorób psychicznych), stosowanym w leczeniu stanów nadmiernego pobudzenia, schizofrenii i psychoz różnego typu oraz w zwalczaniu wymiotów i nudności.

Fenactil

Chlorpromazyna należy do grupy leków zwanych neuroleptykami. Jest stosowana w leczeniu chorób psychicznych, np. schizofrenii, stanów maniakalnych, oraz niekiedy również w zaburzeniach zachowania u dzieci. Ma działanie uspokajające, dlatego bywa stosowana do opanowywania stanów pobudzenia w innych zaburzeniach psychicznych. Jest silnym lekiem przeciwwymiotnym stosowanym u dorosłych w przypadku uporczywych nudności i wymiotów. Jako lek wspomagający jest używana w leczeniu bólów o różnej etiologii (nerwobóle, bóle fantomowe, bóle w chorobie nowotworowej i inne), przed zabiegami chirurgicznymi (aby zmniejszyć zdenerwowanie) i w innych chorobach.