Polecane leki i suplementy na: obniżające ciśnienie

Clopamid

Moczopędne, obniżające ciśnienie tętnicze (wyłącznie u osób z nadciśnieniem tętniczym – u osób zdrowych działanie to praktycznie nie występuje) – lek zbliżony do grupy moczopędnych leków tiazydowych (chlortalidone, hydrochlorothiazid). Hamuje resorpcję zwrotną sodu w nerkach.

Mitrip tabletki

Hamuje powstawanie w organizmie angiotensyny II – substancji odpowiedzialnej za zwężenie naczyń krwionośnych i wzrost ciśnienia tętniczego oraz przerost mięśnia sercowego – lek z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny (IKA) o długotrwałym działaniu. Zmniejsza ryzyko zawału serca, udaru i śmiertelności z przyczyn sercowo-naczyniowych u chorych z grup podwyższonego ryzyka.

Alliofil tabletki

Preparat roślinny o skojarzonym działaniu składników: bakteriostatycznym w obrębie górnych dróg oddechowych i przewodu pokarmowego na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne oraz na drożdżaki, moczopędnym oraz nieznacznie obniżającym ciśnienie tętnicze krwi (bez wpływu na czynność serca) i przeciwmiażdżycowym. Substancja czynna zawarta w czosnku toallina, która w organizmie ulega przekształceniu wallicyny. Hamuje ona wytwarzanie cholesterolu (zarówno całkowitego, […]