Polecane leki i suplementy na: ochrona wątroby

Hepa Complex

Suplement diety przeznaczony do stosowania w problemach z trawieniem. W składzie zawiera 5 składników roślinnych znanych ze swojego korzystnego działania na układ trawienny.

Liver Aid

Lek przeznaczony dla osób z różnymi zaburzeniami wątroby. Zawiera l-metioninę, chrom, selen, kwas alfa-liponowy oraz ekstrakt z ostropestu plamistego, które chronią miąższ wątroby przed czynnikami toksycznymi.

Essefos

Fosfolipidy zawarte w preparacie stosuje się jako leki ochraniające wątrobę. Przeciwdziałają one zaburzonej przemianie lipidowej oraz wbudowywane są w uszkodzone komórki wątroby, przywracając ich prawidłową funkcję. Czytaj również: Esseliv.

Harmonella

Harmonella to preparat polecany dla kobiet stosujących hormonoterapię zastępczą lub antykoncepcję hormonalną. Składniki preparatu pozwalają na utrzymanie masy ciała oraz poprawiają samopoczucie.

Hepaslimin

Hepaslimin to preparat zawierający składniki usprawniające funkcjonowanie wątroby oraz wpływające na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Wyciąg z korzenia cykorii i z ziela karczocha wspomagają trawienie.

ApiHepat

ApiHepat zawiera składniki wpływające korzystnie na funkcjonowanie wątroby. Dodatkowo preparat uzupełnia niedobory witamin z grupy B w codziennej diecie.

Proliver wątroba

Proliver wątroba to suplement diety, który usprawnia pracę wątroby, wspomaga jej naturalną regenerację, przyspiesza procesy trawienne i przyswajanie pokarmów.

Sylivit kapsułki

DZIAŁANIE: skojarzone działanie składników – stabilizujące funkcję ścian komórek wątrobowych – ochronne, odtruwające i regenerujące miąższ wątrobowy; ponadto słabe rozkurczowe, żółciotwórcze, żółciopędne, przeciwzapalne (silibinin), uzupełniające niedobory witamin z grupy B.

Syliflex tabletki

DZIAŁANIE: stabilizuje i normalizuje funkcje komórek wątrobowych, odtruwa, usuwa wolne rodniki. Kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy wykazuje większą dostępność biologiczną (biodostępność) i większą aktywność leczniczą niż niezwiązana w kompleks sylibina i jej pochodne.

Liv 52 tabletki

Skojarzone działanie składników: pobudzające czynność wątroby, zmniejszające szkodliwy wpływ na wątrobę toksyn bakteryjnych, wirusowych i chemicznych, w tym metali ciężkich i alkoholu; obniżające poziom bilirubiny i trójglicerydów.

Legalon

Chroni wątrobę i jej komórki przed wchłanianiem  toksycznych substancji. Działa regenerująco i osłaniająco. Odbudowuje wątrobę np po zatruciu. Wykazuje silnie działanie przeciwzapalne.

Lagosa

Stabilizujące funkcję ścian komórek wątrobowych – ochronne, odtruwające i regenerujące miąższ wątrobowy.Ponadto słabe rozkurczowe, żółciotwórcze,żółciopędne, przeciwzapalne – lek naturalny otrzymywany z nasion ostropestu plamistego.

Hepatil

Działanie przyspieszające wątrobowe i mózgowe procesy odtruwania z amoniaku; normalizujące przemianę węglowodanów i tłuszczów (działanie lipotropowe). Wskazaniem do stosowania leku mają być zaburzenia trawienia na podłożu fermentacyjnym w przewlekłych chorobach wątroby.

Heparegen

Tymonacyk, to zwiazek syntetyczny, który w organizmie ulega przemianie do cysteiny. Lek działa ochronnie na komórki wątroby, zmniejszając szkodliwy wpływ trucizn, toksyn bakteryjnych i trucizn. Pobudza w ten sposób regenerację wątroby, obniża stężenie lipidów we krwi i działa żółciopędnie. Stosowany jest w ostrych i przewlekłych chorobach wątroby.